Google'ın yeni amiral gemisi Nexus 6P ile ilgili neredeyse tüm bilgiler ortaya çıktı

Google'ın yeni amiral gemisi Nexus 6P ile ilgili neredeyse tüm bilgiler ortaya çıktı

Google'ın 29 Eylül'de yapacağı etkinlikte tanıtması beklenen yeni amiral gemisi Nexus 6P'ye ait yeni sızıntılarla telefona dair neredeyse tüm bilgiler ortaya çıkmış oldu.

AndroidPolice'in ortaya çıkardığı bilgilere göre Huawei tarafından üretilecek olan Nexus 6P, 5,7 inç boyutunda ekrana ve 2560x1440 çözünürlüğe sahip. Bu özelliğiyle 5,5 inç boyuta ve 1920x1080 çözünürlüğe sahip iPhone 6S Plus'tan ekran konusunda daha üstün oluyor. 3.450mAh bataryaya sahip olacak 6P'nin 2.915mAh bataryaya sahip olacak 6S Plus'tan daha iyi bir batarya süresi sunacağı tahmin ediliyor ancak henüz tabi ki uzmanlar tarafından testler yapılmadı.

Belgelerde ortaya çıkan bir diğer bilgi de Nexus 6P'nin 178 gram ağırlığında olacağı, görünüşe bakılırsa Google ağırlık konusunda da Apple'ı alt etmiş görünüyor. iPhone 6S Plus'ın ağırlığı 192 gram. Tüm bunların yanında Nexus 6P telefonun arkasına yerleştirilmiş olan yeni bir parmak izi okuyucuya sahip bunun nasıl bir performans göstereceği ise merak edilen konuların başında geliyor. 32, 64 ve 128GB hafıza seçenekleriyle kullanıcılara sunulacak telefon ayrıca 3 GB RAM taşıyacak. Gorilla Glass 4 ekrana sahip telefonun darbelere oldukça dayanıklı olması bekleniyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.