Acer'dan 'oyun tableti' Predator 8
Oyun

Acer'dan 'oyun tableti' Predator 8

Berlin'de düzenlenen IFA 2015 fuarında Acer tarafından görücüye çıkartılan yeni ürünlerden biri de Acer'ın oyunculara özel olarak geliştirdiği tablet modeli Predator 8.

'Dünyanın ilk oyun tableti' ifadesiyle duyurulan cihaz 8 inçlik ekrana sahip. Bunun dışında bir tabletten en büyük farkı dış görünüşü. Cihazın dört köşesinde hoparlör mevcut. Fırçalanmış alüminyum arka yüzeye sahip tablet, yine arka taraftaki Predator logosuyla da oyuncuların seveceği türden bir tasarıma sahip.

1920x1080 çözünürlüğü destekleyen tablet 2GB RAM'e sahip ve standart olarak 32GB veya 64GB'lık hafıza seçenekleri bulunuyor. Bununla birlikte, microSD desteğine de sahip olan Predator 8, Intel Atom x7 işlemciye sahip. 8.7mm kalınlığındaki cihazın ağırlığı ise 350 gram. Bu da tableti oldukça hafif ve dış görünümüyle de ilgi çekici bir tablet haline getiriyor.

Bu yılın Kasım ayında piyasada olması beklenen ürünün fiyatının 300 dolar civarında olması bekleniyor. Tahmini Avrupa satış fiyatı ise 900-1000 TL arasında olacak. Cihazın resmi tanıtım videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorumlar (3)
  1. Dünyanın ilk oyun tableti mi? kasayı vahşi yapıp 4 tane hoparlör ekleyince oyun tableti mi oluyor. Benim kullanmakta olduğum ve 2013 yılında çıkan Asus tablet aynı donanım özelliklerine sahip? Tabii, süsle püsle, sür piyasaya, bir de dünyanın ilki dediğinde 2 katı verecek bir sürü adam bulunur bu sistemde...

  2. Dusoyun.com Dusoyun.com

    Ne kadar oyun için yapılmış olursa olsun devamlı yeni sürümü gelen android işletim sisteminde bu telefon da eski kalmaya mahkumdur.

    1. Aynen. Bir kere Asus 4 GB ram'li telefon üretiyor, Acer 2 GB ramlı tableti oyun tableti diye piyasaya sürüyor :) Asus'unki ne telefonu oluyor o zaman?