NakliyePark.com: Nakliye şirketleri ile taşınacak kişileri buluşturan pazar yeri
Girişim

NakliyePark.com: Nakliye şirketleri ile taşınacak kişileri buluşturan pazar yeri

Türkiye gibi bir coğrafyada evden eve taşımacılık oldukça büyük bir pazar ve geleneksel pazar koşullarındaki rekabet günden güne internet ortamına taşınıyor. NakliyePark.com da taşımacılık şirketleriyle müşterileri en avantajlı şekilde bir araya getirmeyi hedefliyor.

Nakliye şirketleri için bir pazar yeri olarak tanımlayabileceğimiz Nakliye Park, aslında 2011 yılında Erkan Ülker tarafından kurulan bir girişim ama yeni yazılımı ve yeni arayüzüyle artık pazarın bilinen markası haline gelmek istiyor. Düşük fiyatlı hizmet yerine, marka tescil belgesi olan kurumsal firmalarla kaliteli hizmetlere aracılık etmeyi hedefliyor.

Komisyonsuz havuz sistemi

Şu anda sitede 80'den fazla profesyonel şirket yer alıyor. Kullanıcılar Nakliye Park üzerinden hizmet almak için ihtiyacına uygun bir ihale açarak gelen teklifleri değerlendirip seçimini yapıyor.

Nakliye Park hizmet ücretini kendi havuzunda tutuyor ve işlem tamamlandıktan sonra hizmet sağlayıcıya ücretini aktarıyor. Bu şekilde son 3 ayda 1345 teklif verilmiş ve bunların 1057'si onaylanmış. (Teklif verenler Nakliye Park tarafından aranarak onaylanıyor.)

Nakliye Park Evden Eve Nakliyat

Nakliye Park'ta isteyen kullanıcıların parayı elden nakliye şirketine vermesine de izin veriliyor ama bu yöntemin hizmet kalitesinin değerlendirilmesi açısından çok fazla tercih edileceğini düşünmüyorum.

Erkan Ülker'den aldığımız bilgilere göre NakliyePark.com'un günlük ziyaretçisi 5 binin altında. Her ay ortalama 150-300 arası nakliye talebi sistem havuzuna düşüyor. Blog sayfasında ve sayfa içerisinde yapılan güncel haber paylaşımlarıyla bu rakamların arttırılması hedefleniyor.

Yeni siteyi bir yıllık altyapı çalışmasıyla (ki hala eksikleri var) hayata geçirdiklerini söyleyen Ülker, dijital alandaki tecrübeleriyle Nakliye Park'ı daha ileri bir noktaya taşımak istediklerini söylüyor. Önceki tasarımlarının diğer oyuncular tarafından kopyalandığını, hatta bunların bazılarını mahkeme kararıyla kapattıklarını da ekliyor.

Nakliye Park Evden Eve Nakliyat 2

Nakliye Park'ın gelir modeli şimdilik sadece reklama dayalı olduğu için heyecan verici görünmüyor ama bu durum nakliye şirketlerini çekmek için faydalı gözüküyor. İki taraflı kullanıcı tabanını oluşturduktan sonra da farklı gelir modellerini uygulamaya sokması zor olmayacaktır.

Son olarak Nakliye Park'ın ev/ofis taşımacılık, şehirler arası taşımacılık, eşya depolama gibi farklı taşımacılık hizmetlerine aracılık ettiğini de paylaşalım ve zamanın Nakliye Park'ın için neler getireceğini beklemeye koyulalım.

Yorumlar (20)
 1. halen daha test yazan sayfaları var. hiç profesyonel değil.

 2. Yahu baymadılar mı artık bilmemne_park, bilmemne_sepeti gibi 2 tane türkçe kelimeyi yan yana getirip LOKAL işler yapmaktan? yeniden ölü doğmuş bir bebek dünyaya getirdiler maalesef

  1. jenerik alan adı mı kaldı Mehmet bey? herkes 50-100k $ verip alan adı alamaz. Zaten bir çok örnek bunun gereksiz olduğunu ispatlıyor. 589 milyon dolar değerindeki bir sitenin adında da "sepet" var.

   Bir şeyi karalamak kolay ama ortaya çıkarmak çok zordur.

  2. marul.com nasil?:))) marketlere yoneli bir cicegi burnunda bir eticaret sitkeri:)

 3. Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat

  bu nedir ya hakikaten bıkmadılar mı bilmem ne park bilmem ne sepet falan fistan halen test yazan sayfaları var zaten hiçmi hiç profesyonel değil

 4. Çok amatör bir site, şuan menülerinde bile problem var.Bu tarz siteleri tanıtıcaksanız aşşağı yukarı herkesde 2şer 3er tane var.Mail atalımda yayınlayın hepsini.

 5. Üyelik aldım. Üyelik adımla giriş yapamadım. Henüz hazır değiller. Ayrıca menüler görünmüyor. Mause ile üzerine gelince çıkıyorlar ortaya.

 6. Abdullaherbey Abdullaherbey

  eleştirmek en kolay şeydir. Birileri ortaya bir katma değer koyup birşeyler çıkartmışsa iyi veya kötü zor olan birşey başarmış demektir. Günümüzde 100ün üzerinde farklı lojistik firmasının olması sektörün daha kaliteli ve rekabetli olmasını sağlıyorsa bana göre sektörün gelişimi için bizim daha buna benzer onlarca siteye ihtiyacımız olabilir.

 7. ölü doğmuş bir girişim

 8. Mustafa Tutar Mustafa Tutar

  Üyelik oluşturdum ve birden teklifler gelmeye başladı nakliye Firması ile sistem üzerinden mesajlaştım daha sonrasında onay verdiğim nakliyeci beni aradı bence güzel bir sistem burda sistemi karalama yerine daha Detaylı incelemelisiniz daha önce çok Sıkıntılar yaşamıştım Sayın Admin bizlere fayda sağlayıcı bu hizmet hakkında bilgi Verdiğiniz için teşekkürler ayrıca sistemin Tasarımı gayet şık ve kullanışlı

 9. Arzu Iyigun Arzu Iyigun

  Bugün anlaşmış olduğum firma evimi taşıttılar gayet iyi kibar insanlardı çok memnun kaldım. Lütfen işe yarar şeyleri karalamayın yapabiliyorsanız sizde yapın

 10. Emre Korkmaz Emre Korkmaz

  Facebook'ta bu yazıyı gördüm ve sizler ile bir şeyler paylaşmak istedim.

  Proje sahibi olan Erkan ÜLKER kendini gün yüzüne çıkarmamış çok iyi bir seocudur. yaklaşık olarak 15 yıldır internet sektöründe olduğunu ben kendim bizzat biliyorum bir çok kurumsal firmaya hizmet vermekle beraber yaptığı her işte o firmaların Türkiye'de yada istanbul'da adını duyurmasında öncü olmuştur. Nakliyepark projesini bana söylediğinde tarih 2009 -2010 idi bu sektörün tutmayacağını söylemiştim ama kendini ne olursa olsun yapacağını ve başaracağını söylemişti. bugün bir arkdaşımız yada eşimiz dostumuz taşınmak istediğinde veya İnternet hizmeti almak istediğinde hemen akla gelen isimlerden oldu Erkan Ülker. bence bunu karalayacak bir oluşum değil Tebrik ve takdir edilecek bir olaydır.

  Erkan Ülker Candır :)

 11. bence güzel bir uygulama. insanlar saçma sapan nakliyat firmalarıyla yüzlerce liralık hasara uğruyor ve mağdur oluyor. burda profesyonel şirketlerle çalıştıklarında o mağduriyetleride ortadan kalkar diye düşünüyorum ayrıca artık herşey internet üzerinden alım satım yiyecek alışveriş. böyle bir siteyede insanlar ihtiyaç duyabilir. eksiklerini tamamladıklarında başarılı olabilirler. açan insanların eline sağlık...

 12. Sakaryada Nakliyeci Sakaryada Nakliyeci

  Bence nakliyecileri bir araya toplayıp iş çıkarabilme yeteneği açısından hoş bir fikir olmuş.Zamanla otıracaktır ve bir çok nakliye şirketini üye yapıp portföylerini geliştirirler.Yapılan tekliflerin çoğu kabul edilmiş gelecekte orta çaplı bir marka olarak devam edebilirler.

  Tebrik eder başarılarının devamını dilerim.

 13. Mehmet Ali Mehmet Ali

  ne guzel aradigim firmayi artik nakliyatparkta bulabilecegim :)

 14. Ümit Demir Ümit Demir

  On numara beş yıldız

 15. Tek tek arayıp bulmaktansa hepsinin aynı yere toplanması güzel fikir tebrikler...

 16. reklamcılar yapmış yine yorumlara..gerek yok arkadaş övmenize, biz siteye girip incelememizi yapabiliyoruz çok şükür.

 17. Turgut Bozkurt Turgut Bozkurt

  armut.com varken lafı bile olmaz bence. Birebir aynı modeli kopyalayıp yeni bir şeymiş gibi sunmak iyiymiş. Armut bunu kaç senedir yapıyor zaten. Sadece nakliyat değil her şeyi bulabiliyorsun.

 18. Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat

  bizim sistemden daha iyi olduğunu sanmıyorum komisyonsuz sistemi biz yaptık ve her hangi müşteri hiç hasara uramadan taşınyor