WhatsApp web, iPhone kullanıcılarına açılıyor
Mobil

WhatsApp web, iPhone kullanıcılarına açılıyor

whatsapp-facebook-featureiPhone kullanıcıları da artık WhatsApp sohbetlerine masaüstü bilgisayarlarından devam edebilecekler. Bu yıl başında Android, Blackberry ve Windows uygulamaları için web istemcisini yayınlayan WhatsApp, iPhone kullanıcıları için de bu kolaylığı sonunda sağlamaya başlıyor. Zira WhatsApp web sayfasında desteklenen cihazlar arasında iPhone'un katıldığını görmek artık mümkün.

WhatsApp iOS uygulamasının son güncellemesiyle gelecek olan özellik, tıpkı diğer platformlar için olduğu gibi, iPhone ekranınızı masaüstü bilgisayarınıza yansıtarak çalışıyor.

whatsapp web

Özelliği kullanmak için iPhone'unuzda güncellenmiş WhatsApp uygulamasını açarak, ayarlar bölümünde WhatsApp Web bölümüne gitmeniz gerekiyor. Eş zamanlı olarak, Google Chrome tarayıcısından web.whatsapp.com adresine gidip, gösterilen QR kodu WhatsApp uygulaması içinden telefonunuza okutarak uygulamayı masaüstünden kullanmaya başlıyorsunuz.

WhatsApp web'in Android tabanlı telefonlarda nasıl kullanıldığıyla ilgili videomuz size yardımcı olabilir:

Yorumlar (6)
 1. Ozgrozer Ozgrozer

  Sonunda başardılar.

 2. Cengiz Akyazı Cengiz Akyazı

  Telegram gibi bir masaüstü uygulaması olmadıktan sonra hiçbir albenisi yok.

 3. Deneme12 Deneme12

  iphone uygulamasında halen bi güncelleme yok girilemiyor ?

  1. herkeste çalışıyor, belki sizin ios sürümü eskidir. onu güncelleyin önce

  2. Cengiz Akyazı Cengiz Akyazı

   Ayarlara bak bir istersen?

  3. Güncelleme appstore'a gelmiyor. Whatsapp zaten daha önce uygulamaya eklemiş sadece aktif oluyor güncelleme gelmeden uygulamayı aç kapa yapın büyük ihtimalle ekrana gelir.