#IceBucketChallenge için geri sayım başladı
Genel

#IceBucketChallenge için geri sayım başladı

Sıcak hava ve yoğun gündemden bunaldığınızda, başınıza bir kova buzlu su dökmek hiç de fena bir fikir gibi görünmüyor. Neyse ki #IceBucketChallenge geri dönüyor. Ağustos ayının başında kampanyayı başlatmak üzere geri sayıma başlayan ALS Vakfı bu yıl da, geçtiğimiz yıl olduğu kadar ilgi çekici bir kampanyaya imza atmak istiyor, bunda şüphe yok.

Kampanya ile geçtiğimiz yıl 115 milyon dolar bağış toplayan Vakıf, bunun 77 milyon dolarını hastalığın tedavisi için araştırmalara yönlendirmişti. Bu yılki kampanyanın hashtag'ini #ALSIceBucketChallenge olarak değiştiren ALS Vakfı, hashtag'lerin hastalığa yeterince dikkat çekmediği yönündeki eleştirileri dikkate almış gibi görünüyor. Devamlılık niteliğinde hastalığa çare bulununcaya kadar #EveryAugustUntilACure, hashtag'iyle de destekleniyor.

als icebucket

Ağustos ayında başlayacak olan kampanyanın bu yıl ne kadar ilgi göreceği en çok merak uyandıran konulardan biri zira, #IceBucketChalleenge'ın bu yılki başarısı, gücünü sosyal ağlardan alan benzer kampanyaların uzun vadeli etkisi hakkında önemli iç görüler sağlayacak.

Yorumlar (1)
  1. Bizim ülkemizden biri yapsa "Bu paralar nereye gidiyor?" diye didik didik ederler (ki bence de doğrusu bu), ama işin içinde okyanus ötesinden hiç tanımadığımız insanlar olunca kuzu kuzu ödeme yapılıyor... 115 milyon dolar! Az para değil... Araştırmalar için yolladık, şak gitti 77 milyon.. Kim, yolladı, kime yolladı, kim ölçümleyecek, kim denetleyecek, istismar olursa kim haber yapacak... Undefined! Ama siz oralara karışmayın, dökün kafanıza buzlu suyu, beyniniz bi' donsun, algılarınız açılmadan parayı transfer edin... Tüm işlevimiz bu! ALS'yi kimsenin bildiği de yok, umursadığı da yok!