David Beckham'dan yatırım alan MyEye, Periscope'u zorlayabilecek bir canlı yayın uygulaması

David Beckham'dan yatırım alan MyEye, Periscope'u zorlayabilecek bir canlı yayın uygulaması

MyEye, sosyal ağlarla bugüne kadar mesafeli bir ilişki içinde olan David Beckham'ın desteklediği bir canlı yayın uygulaması. Girişimin 3,1 milyon dolar tutarındaki yatırım turuna katılan Beckham, aynı zamanda özel bir anlaşmayla MyEye'ın uzun dönemli marka elçisi oldu. Bunda MyEye'ın İngiltere'de geliştirilmiş olması önemli bir faktör ancak tahmin edeceğiniz gibi tek sebep değil. MyEye, gerek deneyimli ekibi gerek rakiplerine göre gelişmiş özellikleriyle özellikleriyle Periscope ve Meerkat'e ciddi rakip olabilir.

iOS ve Android için geliştirilen MyEye, bağımsız bir canlı yayın uygulaması. Yani uygulama halefleri gibi doğrudan Twitter ya da Facebook'u hedeflemiyor ancak kullanıcıların sosyal ağ hesaplarıyla uygulamayı kullanmaya başlaması ve canlı yayınlarını bu platformlarda paylaşması mümkün.

Nesi farklı?

MyEye'ın rakiplerinden farklılaştığı ilk nokta, David Beckham gibi ünlü sporcu, sanatçı ve şöhretlere ait canlı yayınlara özel vurgusu. Günün en popüler yayınlarını öne çıkaran uygulama, dünya çapında "en iyi" yayınları bulmanızı sağlayan Globe search fonksiyonuyla geliyor. Popülerlik ölçüsü, izleyici sayısıyla birlikte canlı yayın sırasında alınan beğeni sayısını da kapsıyor.

myeye

Canlı yayınlar için diğer uygulamalardan çok daha az veri ve bant genişliği kullanmasını sağlayacak bir çözüm geliştirdiğini söyleyen MyEye, yakınlaşıp uzaklaşabildiğiniz küresel bir dünya haritasında yayınları bölgelere göre seçip, izlemenizi sağlıyor. Kullanıcıların ayarlar bölümünde konumlarını değiştirip, aldıkları bildirimleri başka bir bölgeye göre özelleştirmeleri de mümkün.

Bunlara ek olarak canlı yayınlarınızı kaydetmediğiniz takdirde, otomatikman 3 gün süresince saklayan uygulama, yeni yayın keşfi konusunda rakiplerinden ileride. Her yayın bitişinde size ilgilenebileceğiniz farklı yayınları gösteren uygulama içinde bir yayından diğerine geçiş oldukça pürüzsüz ve hatta keyifli.

2002 yılında Microsoft'un 375 milyon dolara satın aldığı Rare'in geliştiricilerinden Mark Betteridge ve Lee Musgrave'in kurduğu MyEye'ın ekibinde tanınmış finans uzmanı Paul Kavanagh ortak olarak yer alıyor.

myeye ekran

MyEye'ın canlı yayın yarışında lider Periscope'a göre geriden geldiği bir gerçek. Buna karşın Beckham desteği aradaki farkı hızla kapatması için ciddi bir hızlandırıcı etki yapabilir. David Beckham'ın resmi Facebook hesabının 57 milyon takipçisi var, Twitter hesabıysa yok. Anlaşma, Beckham'ın canlı yayınlarını yalnızca MyEye üzerinden yapmasını ön görüyor. MyEye, Beckham sayesinde topladığı dikkatin devamını getirebilecek ve bu ilgiyi sürdürmesini sağlayacak özelliklere sahip.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.