Yandex’in raylı sistemler için toplu taşıma uygulaması Metro artık İstanbul’da
Arama
Mobil

Yandex’in raylı sistemler için toplu taşıma uygulaması Metro artık İstanbul’da

Yandex.Metro

Yandex‘in toplu taşıma uygulaması Metro, İstanbul’da kullanıma açıldı. Metrobüs, metro, füniküler ve tramvay hatlarını kapsayan Metro, raylı sistemleri için bir toplu taşıma planlama uygulaması.

iOS ve Android tabanlı cihazlar için yayınlanan Metro, raylı sistem kapsamında olan noktalar arasında seyahatiniz için rota çiziyor ve ortalama yolculuk süresini görerek size en uygun güzergahı seçmenizi sağlıyor. Metro, internet veya şebeke olmadığında da yani offline olarak kullanılabilen bir uygulama ve bu sayede hatlar arasında geçişlerde de kullanılıyor.

yandex metro

İstanbul dışında, Moskova, Saint Petersburg, Kiev, Minsk ve Kharkiv metro ağlarında da seyahat planlamanızı sağlayan  Metro’nun kullanışlı bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Ancak toplu taşıma uygulamalarıyla ilgili önemli bir sorun, kullanıcıları farklı ulaşım tipleri için farklı uygulamalara başvurmak zorunda bırakması. Buna elbette İstanbul toplu taşıma sisteminin karmaşıklığı da neden gösterilebilir ancak bu, şehir içi seyahat planlaması alanda doldurulmayı bekleyen boşluk olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (6)
 1. aaltay34 dedi ki:

  Başarılı. Yandex iyi. Seviyoruz.

 2. ruya dedi ki:

  Yandex navigasyon sayesinde sınava geç kalmaktan kurtulduk. Teşekkürler yandex

 3. Ahmet dedi ki:

  Birçok kez İstanbul seyahatlerimde cankurtaran oldu. Yandex işini severek ve lokalize ederek yapıyor. Hali hazırda Rusya’da en iyi oldukları alana girdiler. Tebrikler..

 4. mrtcvkmurti dedi ki:

  Zamanla diğer illerde yer alan metro ve toplu ulaşım alternatiflerini de eklemerini isterim.

 5. Serdar dedi ki:

  Bu konuda -İstanbul için- en başarılı ürün bence TRAFİ. Metro, Metrobüs, Otobüs ve vapur haricinde deniz ulaşımını da entegre etmişler. Ayrıca sistemden araçların bilgisini alarak ne kadar beklemeniz gerektiğini de gösteriyor. Sadece durak değil, POI olarak da ulaşmak istediğiniz yerleri aratabiliyorsunuz.

Bir Yorum Yazın