Girişim

Kim patron olmak ister?

940x517

Finansbank, geleceğin patronu olmak isteyen girişimcileri, yatırımcılarla buluşturmak üzere 16 Ağustos’a kadar projeleriyle beraber www.geleceginpatronlari.com adresinden başvuru yapmaya çağırıyor. Yarışma, Türkiye’nin her yerinden, iş fikrine ilişkin somut adım atmış ve işini büyütmek isteyen üniversite ve yüksekokul mezunlarına açık!

Finansbank KOBİ ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Metin Karabiber
Finansbank KOBİ ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Metin Karabiber

Finansbank’ın, ilk işlerini kurma hayallerini gerçekleştirmek isteyen girişimci adaylarına finansman ve bilgi desteği sunmak için düzenlediği “Geleceğin Patronları” yarışmasının üçüncüsü için başvurular başladı.

İstihdam ve katma değer yaratma potansiyeli olan orijinal projelerin hayata geçmesini sağlama hedefiyle Geleceğin Patronları Yarışması’nı düzenlediklerini belirten Finansbank KOBİ ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Metin Karabiber, “Sağlıklı bir girişimcilik ekosisteminin kurulması, sürdürülebilir ekonomilerde kritik role sahip. Bu sebeple Türkiye’nin Finansçısı olarak yenilikçi iş fikri ile kendi işinin patronu olarak ekonomiye değer katmak isteyen yeni girişimcileri önemsiyor, Geleceğin Patronları Yarışması’nı düzenliyoruz” dedi.

Projeler melek yatırımcılarla buluşacak

Bu sene European Fund For Southeast Europe (EFSE) katkısı ile gerçekleştirilecek yarışmada ön elemeden geçen 50 projenin sahibi Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi tarafından verilecek olan “İş Modeli Eğitimi” ne katılmaya hak kazanacak. Bu projeler arasında yapılacak elemeden geçen ilk 20 girişimci ise yine Koç Üniversitesi tarafından verilecek “Geleceğin Patronları Akademisi Eğitimi”ne ücretsiz katılabilecek. Projeler, Akademi eğitimi sonrasında yeniden değerlendirilecek ve en başarılı 10 proje 11 Kasım’da Finansbank Kristal Kule’de düzenlenecek finalde melek yatırımcıların da aralarında bulunduğu jüri karşısında yarışacak.

Finansbank, 1’inciye 50 bin liralık sermaye desteği ödülü verirken finale kalan ilk 10 projeye de sıfır faizli, ödeme ertelemeli 50 bin TL’lik finans desteği sunacak.

Bu heyecanlı sürece dahil olmak isteyen girişimcilerin, 16 Ağustos’a kadar www.geleceginpatronlari.com sayfasına girerek başvuruda bulunması gerekiyor. Yarışmaya, Türkiye’nin her yerinden, iş fikrine ilişkin somut adım atmış ve işini büyütmek isteyen üniversite ve yüksekokul mezunları katılabiliyor.

Yorumlar (7)
 1. "üniversite ve yüksekokul mezunlarına açık!" ne kadar güzel lise mezunu işini kurmuş bir girişimci başvuramaz yani şimdi bazılarınız diyecek bunada şükür ama birşeyide yaparken düzgün yapılsa çok mu zor..

  1. Bu üniversite mezunlarına açık olması ne kadar da zekice değil mi? Bir de şu bankalarının desteklerinin hep sıfır faizli kredi olması ne kadar da güzel oluyor. Tüm bankalar böyle yapıyor, bayılıyorum o bankalara!

 2. Aristo-Z Aristo-Z

  "Ödüle hak kazanan katılımcı, belgelerin bankaya ibrazı ile ilgili şartlar konusunda yarışma sonunda bilgilendirilecektir."

  ne demektir?

  50.000 TL'yi şirket kurana vereceğiz denilmesinden anlaşılan, "sermaye desteği" ifadesinden anlaşılan, misalen yatırım katılımı - desteği midir?

  misalen gençler 5.000 TL'ye firma kursa, -ki AŞ kurarsa yıllık - her yıl maliyeti ilave 8-9.000 TL, ödül hakkında ödülü kazandıktan sonra verilecek şartlar arasında "yapacağınız sabit yatırımların, kiraların, bilgisayar-yazılım alımlarının max. %50 sini karşılarız, 1 harcama için 1 seferde max. 5.000 TL veririz, aynı iş-harcama için başkaca destek verilmez" vs mi denecek?

  Geçenlerde de garanti'nin yarışması vardı... "gelirken yazılımcınızı da getirin bizden hayır yok ona göre" deniyordu... ödülü de banka çalışanlarına sunum yapmak....

  millet boşuna survivor'a katılmıyor... bi bildikleri varmış...

  1. Aktasibrahim Aktasibrahim

   :) Bu içten yorumun için teşekkür ederim. Haklısın hocam.

 3. Türk Girişimcilerle alay ediyorlar. San Francisco'da 1 milyon dolar seed (stoğum yatırımı) alıyorlar, bizdeki 20 bin dolar anasını satayım.

 4. Ben lise mezunuyum internet sitelerim günde 40 bin kişiye hitap ediyor. Warez, film filan değil. Bildiğin mühendis, teknik personel, beyaz yaka ve patronlara hitap ediyorum. Böyle bir yarışmada kendimi göstermek isterdim. Demekki bizim ülkemizde önce kılık kıyafet iş yapıyor. Büyük girişimlerin başındakilerinin çoğu üniversite terk. Ama bu yarışmanın düzenleyicileri illa ki okumuş olsun diyolar. Bir film vardı olacaksa okumuş .... olsun diye. O filmden çok etkilenmiş olmalı bu yarışmanın başındaki

  1. Aristo-Z Aristo-Z

   "Üniversite mezunu" şartının sebebi verilecek kredi için önkoşul yaratmak...

   Hayrından değil şerrinden...

   "Zaten teknik okul mezunuysa nasılsa batsa da işe girecek, kefil de alırız, ohh misss" mottosundan ibaret bir sığ bakış açısı...

   Kredi pazarlamak için reklam masrafı edene kadar....

   Neyse....

   Başarılar..