Teknosa, Preo P1 ve Preo Pwatch akıllı cihazlarını tanıttı

Teknosa, Preo P1 ve Preo Pwatch akıllı cihazlarını tanıttı

Yerli akıllı telefon pazarına şimdi de Teknosa giriş yaptı. Preo markalı Androidli akıllı telefon ve akıllı saat (bileklik) Teknosa.com'dan ve mağazaları üzerinden bugün itibarıyla satışa sunuldu.

Preo P1 uygun fiyatlı orta seviye Androidli

Teknosa'nın Preo P1 markalı akıllı telefonu 4G desteği, 5 inçlik HD (1280 x 720) ekrana sahip ve 4 çekirdekli 1,2 Ghz hızında (Snapdragon 410 a) işlemciyle güçlendirilmiş. Preo P1, 13 MP çözünürlüğünde arka kamera, 5 MP ön kamera, 1 GB RAM, 2400 mAh pil ve 32 GB'a kadar arttırılabilir 8 GB dahili hafıza özelliklerine sahip.

Yeni bir cihaz olmasına rağmen Preo P1, Android'in 4.4.4 KitKat sürümüyle geliyor ve Android 5.0 güncellemesi hakkında bir bilgi paylaşılmıyor. Teknosa Preo P1'in fiyatı ise 749 TL. Yani fiyat performans açısından bakıldığında 1000 TL'nin altındaki ideal akıllı telefonlar arasına girmeyi hakediyor.

Teknosa Preo P1 Akilli Telefon

Preo PWatch 99 TL

Teknosa'nın ürettiği akıllı saat Preo PWatch, artık standartlaşan adım sayar, uyku takibi, mesafe ölçer gibi özelliklerin yanında gelen arama ve mesaj bildirimlerini de gösteriyor. Preo PWatch'un fiyatı 99 TL ancak Preo P1 ile birlikte alındığında 50 TL'ye geliyor. 7 farklı renkteki değiştirilebilir kayışları ise 20 TL'ye (19.90)  satışa sunuluyor.

Preo Pwatch Teknosa

Teknosa'nın pazarlama gücü etkili olabilir

Sabancı Holding A.Ş. markası olan Teknosa, bildiğiniz gibi Türkiye'nin en büyük (81 ilde) tüketici elektroniği mağaza zincirlerinden biri. Paylaşılan bilgilere göre de teknosa.com ve mobil uygulamaları yılda 200 milyonu aşkın ziyaretçi çekiyor. Teknosa'nın 4,5 milyonu aşkın da Turuncu Kart sahibi 'sadık' müşterisi bulunuyor.

Müşteri kitlesi açısından pazarlama avantajına sahip olan Teknosa'nın TekosaMobil ile alt operatör hizmeti verdiği düşünülürse önümüzdeki dönemde fiyat konusunda daha iddialı olabileceğini söyleyebiliriz. Sabancı Holding'in Teknosa.com yanında Kliksa.com ile e-ticaret pazarında yer aldığını da belirtmekte fayda var.

Türkiye Tüketici Teknolojisi Ürünleri pazarı hakkında da bilgi veren Bülent Gürcan akıllı telefon pazarı hakkında şu yorumda bulunuyor;

Pazar, 2015 yılının ilk çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 14 büyüdü ve 9,4 milyar TL ciroya ulaştı. Bu dönemdeki yüzde 23’lük büyüme hızıyla telekom kategorisinin büyümenin lokomotifi olduğunu görüyoruz. Burada akıllı telefonlar ön planda. Önümüzdeki dönemde de yeni modeller, 4G ve 5G’nin etkisiyle de büyümenin yine akıllı telefonlar odağında gerçekleşmesini bekliyoruz. PREO P1 ile akıllı telefon pazarına girmemizin önemli nedenlerinden birisi de bu. Bununla birlikte özel markalı ürünleri sadece akıllı telefonla ve akıllı saat ile sınırlı değerlendirmiyoruz, farklı kategoriler de gündemimizde.

Önümüzdeki dönemde ithal akıllı telefon fiyatlarını etkileyecek yasal düzenlemenin yürürlüğe gireceği malum. Yerli markaların hamleleri ve tüketici tercihleri dengeleri ne kadar değiştireceği ise muallak. Ancak görenen o ki yerli markaların yeni cihazlar üzerinde daha fazla çalışması ver yerlilik payını artırması gerekiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.