x

Blogaps: Türkçe bloglar için kategorik Android uygulamaları

Blogaps Turkce bloglar

Türkiye’de tanıdığım en eski bloglardan biri olan Spaksu.com‘un kurucusu Safa Paksu, Blogaps.com projesiyle blogları yeniden sahne önüne çıkarmak istiyor. Yedi farklı Android uygulamasıyla seçilmiş Türkçe blogları takip etmeyi kolaylaştırıyor.
Blogaps uygulamalarını yukarıda da belirttiğim gibi özel bir RSS uygulaması olarak tanımlayabiliriz. Sık güncellenen ve özgün yazılar içeren onlarca Türkçe blog, 7 farklı Blogaps uygulamasında (Seyahat, Yemek, Kadın, Medya, Kişisel, Tasarım, Teknoloji) kendine yer buluyor. Sinema kategorisi için geliştirilen uygulama da Google Play’e girmeyi bekliyor.

blogaps

Yeni blog yazıları için bildirim gönderen ve favori yazılarınızı belirlemenizi sağlayan Blogaps uygulamaları, farklı görünüm seçenekleri ve okunmamış yazıları kolayca görmenizi sağlıyor. Ancak tüm bloglar için bildirim gönderilmesi biraz rahatsız edici olabiliyor.

Hali hazırda farklı RSS uygulamaları ve sosyal ağlar üzerinden blogları takip etsek de Blogaps uygulamalarının yeni blog okuyucularına ulaşabileceğini ve blog yazarlarını teşvik edeceğini söyleyebiliriz. Appyet üzerinden geliştirilen uygulamaların özelleştirilmesi durumunda da daha fazla kişiye ulaşacağına kesin gözüyle bakabiliriz.

Yorumlar (8)

 1. Parası neyse verelim, reklamsız versiyonunu yapsınlar. İnsanlar, ekranı 1″ fazla olsun diye telefonlara bir sürü para veriyor, onuda reklamlar kaplıyor.

  Cevapla
 2. Burak Göç |

  Reklamlar sadece ekranın altında olduğu için bence rahatsız edici değil ve gayet ideal. Onca mobil uygulamada splash olarak gelen reklamı düşünürsek, bu reklam modeli çok daha uygun.

  Cevapla
 3. Seçilen uygulamalardan bildirim alıp almamayı özelleştirebilirsek daha hoş bi uygulama olur.

  Cevapla
 4. h. a. çakır |

  Tek bir uygulamada toplanabilirdi bütün kategoriler. Bu haliyle kullanışsız.

  Cevapla
 5. Tüm bu uygulamalar birleşik olsaydı daha iyiydi.

  Cevapla
 6. Tüm uygulamaları birleştirirseniz mükemmel olur.

  Cevapla

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *