Blogaps: Türkçe bloglar için kategorik Android uygulamaları

Blogaps: Türkçe bloglar için kategorik Android uygulamaları

Türkiye'de tanıdığım en eski bloglardan biri olan Spaksu.com'un kurucusu Safa Paksu, Blogaps.com projesiyle blogları yeniden sahne önüne çıkarmak istiyor. Yedi farklı Android uygulamasıyla seçilmiş Türkçe blogları takip etmeyi kolaylaştırıyor. Blogaps uygulamalarını yukarıda da belirttiğim gibi özel bir RSS uygulaması olarak tanımlayabiliriz. Sık güncellenen ve özgün yazılar içeren onlarca Türkçe blog, 7 farklı Blogaps uygulamasında (Seyahat, Yemek, Kadın, Medya, Kişisel, Tasarım, Teknoloji) kendine yer buluyor. Sinema kategorisi için geliştirilen uygulama da Google Play'e girmeyi bekliyor.

blogaps

Yeni blog yazıları için bildirim gönderen ve favori yazılarınızı belirlemenizi sağlayan Blogaps uygulamaları, farklı görünüm seçenekleri ve okunmamış yazıları kolayca görmenizi sağlıyor. Ancak tüm bloglar için bildirim gönderilmesi biraz rahatsız edici olabiliyor.

Hali hazırda farklı RSS uygulamaları ve sosyal ağlar üzerinden blogları takip etsek de Blogaps uygulamalarının yeni blog okuyucularına ulaşabileceğini ve blog yazarlarını teşvik edeceğini söyleyebiliriz. Appyet üzerinden geliştirilen uygulamaların özelleştirilmesi durumunda da daha fazla kişiye ulaşacağına kesin gözüyle bakabiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.