BiGG-SEA, TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Desteği'nden faydalanacak girişimciler arıyor
Girişim

BiGG-SEA, TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Desteği'nden faydalanacak girişimciler arıyor

bigg sea bireysel genc girisimciTürkiye'de girişim hızlandırma programlarının ve girişim desteklerinin sayısı giderek artıyor. Girişimcilerin TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı'ndan faydalanmasını hedefleyen BiGG-SEA de bu yeni programlardan biri.

Marmara, Ege ve Akdeniz bölgeleri öncelikli olmak üzere girişimiclerin başvuruları almaya başlayan BiGG-SEA,  iş modelleme, mentorluk ve ön kuluçka hizmetleri sunuyor. Söz konusu program TÜBİTAK 1512 Programı için resmi uygulayıcı konumundaki BiGG-SEA; Sabancı İnovent, Ege Üniversitesi ideEGE-TGB ve Adana ÜSAM tarafından düzenleniyor ve yürütülüyor.

2012-2015 arasında 350 girişimci TÜBİTAK 1512'den faydalandı

Kısaca bahsetmek gerekirse TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı, teknolojik ve inovatif projelere teminat almaksızın 150 bin TL hibe (geri ödemesiz) sağlayan bir program. 2012-2015 arasında 3200’den fazla girişimci bu programa başvurmuş ve 350 girişimci hibe almaya hak kazanmış. BiGG-SEA'nin amacı da girişimcilerin bu destekten faydalanmasını sağlamak.

Erken başvuranların özel mentörlük programına katılma şansı yakalayacağı program, farklı şehirlerde 1,5 günlük Hızlı Başla Eğitimleri de düzenleyecek. Bu sayede girişimcilere iş fikrinin uygulanabilirliğini test etme imkanı sunacak. İlk etkinlik 6 Temmuz'da İstanbul'da düzenlenecek.

Eğer yenilikçi olduğuna inandığınız bir iş fikriniz veya girişiminiz varsa biggsea.com'dan detaylı bilgi alabilir ve BiGG-SEA başvuru formunu doldurarak bu önemli destekten faydalanmak için aday olabilirsiniz.

Yorumlar (1)
  1. Fatih Yılmaz Fatih Yılmaz

    Teydep 1512 'nin en kötü tarafı halihazırda bi şirket ortağı olmamanızın gerekmesi. Ne yani sadece çalışan veya iş arayanların mı bir projesi olabilir? veya şirketi olan herkesin milyon dolarları mı var? Girişimciliğin önünü tıkayan zihniyet bu işte.

    Benzer durum 30bin+70bin TL KOSGEB destekleri için de geçerli. Destek almaya hak kazandım fakat projemin kendisi ile alakalı hiç bir gideri kabul etmiyorlar. Koltuk-masa falan alacakmışım. Yaa illa sahtekarlık yapıp faturamı bulsun insanlar?

    Dürüstçe "benim ofisim, masam, koltuğum, klimam zaten var.. ben bir yazılım firmasından dış kaynak kullanarak bu projeyi geliştireceğim, fatura kesilecek" diyorum... KOSGEB Bölge müdürü "biz sadece lisanslı yazılımları gider kabul ediyoruz" diyor. Yani benim projem daha önceden yapılıp çoğaltılıp satılmaya başlasaydı destekleyeceklermiş arkadaşlar.. Bak seeen. Bu arkadaşlar yüz milyonlarca liralık devlet desteğini yönlendiriyorlar. Allah devletimizi liyakatsiz insanlardan korusun.