Intel'den sonra Lenovo da mini USB bilgisayarını tanıttı
Teknoloji

Intel'den sonra Lenovo da mini USB bilgisayarını tanıttı

Kişisel bilgisayarların evrimi oldukça hızlı ilerlemeye devam ediyor. İlk zamanlar taşınamayacak büyüklükteki bilgisayarların yerini artık USB boyutundaki bilgisayarlar alıyor. Lenovo'nun tanıttığı 129 dolarlık USB bilgisayar da bu evrimin son temsilcisi.

Geçtiğimiz günlerde Intel'in tanıttığı 110 dolarlık Intel Comute adlı USB bilgisayardan sonra Lenovo, Ideacentre Stick 300 adlı cihazını tanıttı. 129 dolardan başlayan Ideacentre Stick 300, HDMI bağlantısılı herhangi bir monitorü veya televizyonu Windows tabanlı bir bilgisayara dönüştürebiliyor.

Intel Atom Z3735F CPU işlemci, 2 GB RAM ve 32 GB hafıza özelliklerine sahip Ideacentre Stick 300, sadece 15 mm kalınlığında. WiFi 802.11 b/g/n ve Bluetooth 4.0 hızlı bağlantı özelliklerine sahip USB bilgisayarın yakında lenovo.com üzerinden satışa çıkacağı belirtiliyor.

Lenovo'nun açıklamasına göre Ideacenter Stick 300, Windows 8.1 tabanlı ancak 29 Temmuz'dan itibaren ücretsiz olarak Windows 10'a yükseltilebilecek.

Yorumlar (2)
  1. Açıkçası bu kadar düşük konfigürasyona sahip bir bilgisayarın ne tür işlerde kullanılabileceğini merak ediyorum. Sonuçta bugün televisyonlar oldukça gelişmiş durumda, gerek görüntü ve gerekse sağladığı yazlım ve donanım imkanları açısından gayet tatminkar seviyedeler. Böyle bir desktop makineyi kim ne için kullabilir acaba? Bankada uzak masaüstü bağlantısı yapacak thin client seviyesinde bir cihaz olabilir onun dışında ???

  2. Çok büyk bir yanılgı... Teknoloji şekil değiştiriyor.