Bebegimister.com: Anne-bebek dikeyinde tecrübeli bir yeni girişim
E-Ticaret

Bebegimister.com: Anne-bebek dikeyinde tecrübeli bir yeni girişim

E-ticarette 4 mevsim satış yapma potansiyeline sahip olan 'anne-bebek' kategorisinde az da olsa yeni girişimler görmeye devam ediyoruz. Bunlardan biri de tecrübeli iki ortak tarafından kurulan Bebegimister.com.

İlknur Yıldıran Arkan ve Nihan Ece Ünal tarafından kurulan Bebeğimİster, ofis ve depo açılışını Aralık 2014'te, e-ticaret mağazasını ise bu yılın Şubat ayında yapmış. Her iki kurucu ortak da e-ticaret, pazarlama ve operasyonel alandaki tecrübelerini, nokta atışı yaparak anne-bebek dikeyinde birleştirmiş.

Şu anda 500'e yakın markanın 10 binden fazla ürününü satışa sunan Bebegimister.com, bu ürün çeşitliliğini 3 ay gibi kısa sayılabilecek bir sürede tamamlamış. Geçmiş iş bağlantıları sayesinde hızlı yol alan ortaklar satış tarafında henüz o kadar hızlı büyümüş değil fakat büyük pazar hacmi ve ortadaki tecrübe kurucuların yola devam etmesi için yeterli görünüyor.

bebegimister.com anne bebek sitesi

Hedef öncelikle ilk 5'e girmek

Aldığımız bilgilere göre Türkiye'de bu alandaki pazar hacmi e-ticarette 46 milyon dolar, toplamda ise 6 milyar dolar. Henüz 3 büyük oyuncunun net olarak bilinmediğini ifade eden kurucu ortaklar, öncelikle ilk 5 içine girmek, ardından daha ileriye gitmek istediklerini belirtiyor.

Yazılım konusunda tecrübeli olmayan kurucu ortaklar, Bebegimister.com'u hazır e-ticaret altyapısı kullanarak hayata geçirmiş ve müşteri memnuniyetine odaklanmış. Çevrimiçi sohbet eklentisinin yanında, telefon ve e-posta destek hattı da alışveriş yapan annelerin sorularını yanıtlamak için bekliyor.

Özellikle İlknur Yıldıran'ın bu kategorideki e-ticaret tecrübesi, sektörde kendine yer açmak ve farklılaşmak isteyen Bebeğimister için oldukça avantajlı görünüyor. Ek olarak bu dikeyde kadın olmanın daha avantajlı olduğu da malum. Alınacak bir sermaye desteğinin eldeki tecrübe çarpanıyla başarı potansiyelini katlayacağını söylemek mümkün.

Yorumlar (13)
 1. Hanimoda Hanimoda

  Başarılar bol kazançlar dileriz hanımlar:)

 2. Hakan Yalçın Hakan Yalçın

  İlknur hanım'ın trendyol, hepsiburada ve daybuyday tecrübeleri var. E-ticaret dinamiklerine şüphesiz ki fazlası ile hakimlerdir bundan dolayı proje hakkında yorum yapmak yerine bekleyip görelim bakalım neler olacak, umarım başarılı olurlar, karlılığı yakalamaları ümidi ile diyelim.

  Bu pazardan en son negatif enerjiyi unnado'dan işçi çıkarılışları ile yaşamıştık, kadroyu küçültmüşlerdi.

  Öte yandan kariyeri harika ve e-ticaret familyasından gelen harika bir ekip var. Bu tablo aklıma hemen şunu getirdi; bende dahil olmak üzere bir yerde maaşlı çalışan işçiler o şirkette ki milyon dolarlık ciroları görüp hemen benzeri ufak ( kendi bütçemiz kadar ) iş denemek isteriz. Bu sadece e-ticaret'de değil bir çok iş kolunda vardır.

  Nusret'de çalışan bir yakın arkadaşımın orada ki milyonluk ciroları görüp steak house açması gibi.

  Satış dünyanın en kolay işi de karlılık çok zor çok :/

 3. Hedefler e-ticaret sitenize olan güveni azaltcaktır siz daha fazla satayım diye uygun fiyat politkası veya çok reklam politikası güdeceksiniz bence doğal olarak devam edin işinizi dürüstçe şereflice özenle yaptığınız sürede doğal olarak hedef koymadan istediğinizi alacaksınız.Siteniz çok hoş keşke aynı tasarımı ücretsiz opencart veya magento gibi açık kaynak kodlu yazılım tercih etseydiniz bu şekilde uluslar arası hizmetleri iş geliştirmeleri daha rahat uygulayabilirdiniz not:hazır e-ticaret siteleri artık bunaltıcı ve gereksiz görülmektedir.

  1. Bunu hazır eticaret yazılımı kullanarak söylemeniz çok ironik bir durum. işi sadece yazılımın teknik boyutu ile değerlendirmeyin. işletme maliyeti ve konsantrasyon dikkate alındığında hazır eticaret paketleri can simidi gibidir. Tıpkı sizinde hazır bir eticaret yazılımı kullanmanız gibidir.

 4. Zaten araştırmakta olduğum birkaç ürünü rakipleri ile kıyasladığımda fiyat farkının bir hayli fazla olduğunu gördüm. Sitenizdeki birçok ürün rakiplerin üzerinde malesef.

  Başlangıç aşamasında tutunmak için müşteri memnuniyeti çok önemlidir; fakat sattığınız şey "hizmet" değil, "ürün"dür. Türk internet kullanıcısı iyi "hizmet"e bir miktar fazla para vermeye soğuk bakmaz, fakat aynı "ürün"e 1 lira bile fazla vermediğinden emin olmak ister. Bugün Amazon bile fiyatlarının diğer rakiplerinden ucuz olmasını sağlayabilmek için koca bir ekip çalıştırırken, yeni açılmış bir "ürün" satış sitenin fiyatları ikinci plana koyup "müşteri memnuniyeti" ile tutunabilmesi mümkün değil.

  Umarım fiyat konusunda daha rekabetçi düzenlemeler yaparsınız. Yeni ve güçlü girişimlere Türkiye'de hepimizin ihtiyacı var.

  1. Burak Öner Burak Öner

   Büyük olarak kabul edilen online satış sitelerindeki "sen yeter ki ürünü al; gerisine sonra bakarız" bakış açısını oldum olası sevmemiştim. Fiyat avantajını, yapabileceği en büyük hizmet olarak görmekteler. Halbuki bahsedilen fiyat avantajları 1-2TL ile sınırlı kalır genelde.

   Ürün satışının yanında hizmeti de ön plana çıkaran bu site hoşuma gitti. Özellikle "uzman anneye sorun" bölümünde sorularıma hızlı yanıt alabilmek, sonrasında da telefonla yardımcı olmaları benim için tercih sebebi oldu. Kaldı ki ben de araştırdığım ürünlerde ve muadillerinde fiyatlara göz attım; gördüğüm en yüksek fiyat, diğer sitelerle aynı.

   Kısacası ben ilk siparişimi geçtim. Umarım böyle güzel girişimler karşılıksız kalmaz...

 5. Ayşe T Ayşe T

  Geçen hafta bebeğim için aradığım ürünü bulduğum bu sitenin haberini webrazzi'de görünce çok sevindim ve yorumunuza istinaden cevap vermeden duramadım. Biliyorsunuz ki bir çok site var ve hepsinde ürünlerin fiyatları farklı , bende aradığım ürünü en uyguna burada bulabildim. Sitenin yeni bir girişim olduğunu düşünürsek ilerleyen süreçte tüm ürünlerde iyi fiyat olabileceğini düşünüyorum. Ve bu iki anne girişimciye bir bayan olarak destek vereceğim. Başarılar bayanlar....

 6. Erken doğan yeğenim için hazırlıksız yakalandık. Bu siteyle iletişime geçip acil 35-40 parça civarında ürün göndermelerini istedik. Sipariş verdiğimiz tüm ürünleri bizzat kendi araçlarıyla ertesi gün kapıya kadar getirdiler. Özellikle canınızın parçası bebeğiniz için fiyat bazen kriter olmaktan çıkabiliyor, hizmet bu anlamda çok önemli. Umarım bu hizmeti sürdürebilirler, başka türlü E-ticaret'te mevcut karlılıklarla ayakta kalmak çok zor.

 7. Alt yapı olarak Türkiye'nin en berbat e-ticaret alt yapısı ile çalışmaları büyük eksiklik.

  Umarım kısa sürede daha başarılı alt yapı firmalarını tercih ederek hedeflerine ulaşırlar.

 8. Hilal Tesettür Hilal Tesettür

  vallahi herkez fiyattan bahsetmiş ama fiyat özelliklede bu kategoride bence en son kriter fiyattan önce hizmet kalitesi ve ürünler bence en önemlisi yoksa 3-5 lira daha uyguna başka sitelerde bulabilirmiyim diye bakmam bile ayrıca 2 kızım içinde en kısa zamanda alışveriş yapacağım girişimci hemcinslerimi tebrik eder, başarılar dilerim.

 9. Barbi Oyunu Barbi Oyunu

  başarılı bir uygulama olmus başarılar

 10. Neden bilmiyorum ama içimden bir ses bu ekibin ebebek grubuna çok rahat yaklaşabileceğini söylüyor.

 11. Duru Bebek Duru Bebek

  merhabalar ben bebeğim ister den iki tane park yatak aldım. yatağın bir tanesi yırtık geldi kargo da olmuş sanırım. ben iade ettim hiç paketi açmadan.geri gönderdim.önceden telefonlarıma hemen cevap verenler şuan cevap vermiyor. paranın idaesini de yapmadılar. halen uğraşıyorum ulaşmaya ulaşırsanız iletirseniz sevinirim.

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri