Google, Chrome'daki yer imi yöneticisinin tasarımını eski haline getiriyor
Teknoloji

Google, Chrome'daki yer imi yöneticisinin tasarımını eski haline getiriyor

Google, tarayıcısı Chrome için geçen yıl yayınladığı yeni yer imleri yönetim sayfasınının (bookmark manager) tasarımını kullanıcılardan gelen yorumlar sonrasında eski haline döndürmeye karar verdi.

Geçen yıl yenilenmiş olarak kullanıcılara sunulan yer imi yönetim sayfası, Google ürün forumlarında çok karmaşık olduğu ve zor bir kullanıma sahip olduğu gibi yorumlar almıştı. Yaklaşık bir yıl boyunca benzer yorumların gelmesi ve yeni yer imi yönetim sayfasının kullanıcılar arasında yeterince popüler olmaması nedeniyle Google, sayfanın tasarımını eski haline döndüreceğini açıkladı.

Aynı zamanda şirket yaptığı açıklamada, yer imi deneyiminin daha da zenginleştirilmesi ve eğlenceli olması için geliştirme çalışmalarına ve yeni yollar aramaya devam ettiklerini aktarmış. Ancak Google'ın yeni yer imi tasarımını beğendiyseniz ve eskiye dönmek istemiyorsanız şirket tarafından geliştirilen eklentisiyle  yer imi yöneticisini kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yorumlar (3)
  1. tasarım açısından çok flat ve çok tatlı bir tasarım olmuştu, ama bende diğer kullanıcıların söylemlerine katılıyorum. Kullanım kolaylığını yitirmişti, kullanıcı deneyimini yansıtmıyordu.

  2. dogru karar...ben hiç alışamamıştım..bu habere sevindim.

  3. ben ise yandex browserdan sırf bu yer imleri için tekrar chrome a geçmiştim. neyse ki eklenti olarak kalması iyi olmuş. acaba bu eklenti yandexde de çalışır mı acep? denemek lazım.