Twitter CEO'su Dick Costolo görevini Jack Dorsey'e bırakıyor
Dijital

Twitter CEO'su Dick Costolo görevini Jack Dorsey'e bırakıyor

Şu anda son dakika olarak Amerika'da gündeme düşen bir haberi hızlıca paylaşmış olalım.

Twitter CEO'su Dick Costolo'nun 1 Temmuz itibariyle görevini bırakacağı ve şirketin kurucu ortaklarından mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Jack Dorsey'in geçici olarak CEO'luk görevini üstleneceği duyuruldu.

Yapılan açıklamada Twitter'ın CEO koltuğuna oturacak olan Jack Dorsey'in bu görevinin yanı sıra kurucusu ve CEO'su olduğu Square'deki görevini de sürdürmeye devam edeceği bildirildi.

Google ile yakın ilişkiler içinde olan Twitter'ın üst yönetimindeki bu değişim önümüzdeki günlerde ne tür sürprizleri beraberinde getirecek bilinmez. Ama büyük haberlerin belirtisi de olabilir...

Bu son dakika gelişmesini dünya ile aynı anda paylaşalım istedik, gelişmeler olursa güncelleme olarak bu habere eklemeler yapacağız.

Yorumlar (2)
  1. Güven veren bir Ceo değildi.Twitter'ın önü açıldı.Twitter'ın çeyrek sonuçları kötü herhalde yatırımcı kaybetmemek için böyle bir şey yaptılar.Google 30 milyar dolara anlaşırsa yi olur.

  2. global şirketlerde bu tarz değişiklikler emeklilik, başka bir şirkete transfer veya işler sarpa sarmaya başladığında oluyor genelde twitter'da ki değişimi neye yormalıyız acaba...