Üçlü eşleştirmeli yerli puzzle oyun Giddy Gem Crushers mobil platformlara açıldı
Mobil

Üçlü eşleştirmeli yerli puzzle oyun Giddy Gem Crushers mobil platformlara açıldı

Yerli oyun stüdyosu Leets Tech tarafından geliştirilen ve doğrudan küresel pazarı hedefleyerek oyuncularla buluşan Giddy Gem Cruchers ilk olarak çıktığı Facebook platformunun ardından iOS platformu için de yayınlandı.

Giddy Gem Crushers'ın oyun mekaniklerinden hızlıca bahsetmemiz gerekirse oyun Candy Crush’tan aşina olduğumuz 3’lü eşleştirmeli puzzle (3-match puzzle) olarak adlandırılan kategoride yer alıyor. Oyuncular isterlerse tek kişilik olarak oyunu oynayabildikleri gibi dilerlerse çok oyunculu modunda diğer kullanıcılarla ve arkadaşlarıyla yarışarak oynayabiliyor. Facebook'ta yayınlandıktan kısa bir süre sonra Facebook tarafından, tavsiye edilen oyunlar kategorisine alınan oyun bu süre zarfında birçok farklı ülkeden binlerce oyuncuya ulaşmış.

Oyuncuların davranışlarını da gözlemleyen ekip, Giddy Gem Crushers'ın oyuncu kitlesini temel iki kategoriye ayırmışlar. Alışılagelmiş üçlü eşleştirme oyunlarını sevenler anlık arenaya hiç girmezken, yarışmacı ruha sahip diğer oyuncular ise vakitlerin çoğunu arenada geçiriyorlar.

Henüz herhangi bir reklam kampanyası yapmadıklarını belirten Leets Tech ekibi, Facebook üzerinde günlük 10 bin aylıksa 40 bin aktif kullanıcıya sahip olduklarını belirttiler. Mobilde ilk olarak iOS platformunda yayınlanan oyun yakın zamanda Android platformunda yayınlanmasıyla birlikte şirket küresel pazarı hedefleyen geniş bir reklam kampanyasına başlayacak.

Yorumlar (3)
  1. Hakan Aybuke Hakan Aybuke

    Evet tam da vaktinde çıkmış "üçlü eşleştirme oyunu". Candy Crush ve klonlarının istila ettiği App Store'larda bir yenisine çok ihtiyaç vardı. Sadece yerli olduğu için mi haber niteliği taşıyor yoksa başka sebeplerden ötürü mü sanki çok büyük bir başarıymış gibi sürekli Giddy Gem haberi yapıyorsunuz?

  2. "...günlük 10 bin aylıksa 40 bin aktif kullanıcıya sahip olduklarını..." Nasıl mümkün oluyor bu? Günlük 10 bin ise aylık 300 bin civarı etmez mi?

    1. oha kafaya bak.

      sen oyun yapma sakın. hatta yazılım sektöründeysen çık git manav aç bakalım günde 10 müşteri gelince ayda 300 farklı müşteri mi görüyorsun.