indir.com'un uygulama yarışmasında Silikon Vadisi yolcusu belli oldu
Mobil

indir.com'un uygulama yarışmasında Silikon Vadisi yolcusu belli oldu

mobil uygulama yarismasi indir.com'un düzenlediği Mobil Etkinlik organizasyonunda mobil uygulama yarışmasının sonuçlarının açıklanacağı paylaşmıştık. Etkinlikte yapılan ödül töreninden sonra biraz geç de olsa kazanan uygulamaları sizlerle paylaşmak istedik.

Aldığımız bilgiye göre bu sene yarışmaya 190 mobil uygulama ve geliştirici ilgi göstermiş ve halk oylaması sonucu 15 uygulama finalist olmuş. Jüri seçimi sonunda ise en iyi 3 mobil uygulama ödül almaya hak kazandı ve indir.com geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 1. seçilen uygulamanın geliştiricisini Silikon Vadisi (San Francisco) tatiliyle ödüllendirdi.

1) Lokum (iOS): Alper İskender tarafından geliştirilen oyun fizik tabanlı bir bulmaca oyunu. Oyunda interaktif nesnelerden yararlanarak ilermeye ve hedefteki bayrağa ulaşmanız gerekiyor.

2) Bando Radyo (Andorid): Serhat Erfidan, Sercan Erfidan, Erdem Kallavi tarafından geliştirilen bir radyo uygulaması. İnternet üzerinden 20 binin üzerinde radyo istasyonunu dinlemeyi sağlıyor.

3) Ben Bilirim (iOS): Samet Gültekin tarafından geliştirilen oyun bir bilgi yarışması oyunu. Çoklu oyuncu desteğine sahip oyunda rakiplerinizden hızlı cevap vermeniz gerekiyor.

indir-com mobil uygulama yarismasi

Tüm finalistlerin mobil teknolojiler konusunda eğitim içerikli ödüller kazandığı yarışmanın diğer finalistleri ise aşağıdaki gibi sıralanıyor.

 • Semt (Aykut Erşahin, Ersan Doru, Caner Dağlı)
 • Trendbox (Murat Hacıoğlu, Kemal Acar, Bera Başkurt)
 • Kuaför X Kuaför Rezervasyon (Hüseyin Altunbaş)
 • Farm Defense-Homestead Heroes (Fatih Uğur Kaya, Hacı Kanal)
 • Locca (Doğan Ekici, Kemal Bayar, Ercan Çantay)
 • DavetiyeGo (Mehmet Biçer, Ali Davut)
 • Cepte Menü (Oğuz Bal, Mümin Gök)
 • Takımım (Ertan Ceviz, Mehmet Rafi Doğ, Cenk Kabahasanoğlu)
 • Zeynep AVM Asistanı (Hakan Özkelemci)
 • Maçlar Mobilde (Onur Keskin, Nihatcan Çolpan, Halil Bayır)
 • O mu Bu mu (Oğuzhan Akıncı, Kadircan Kırkoyun, Tuncay Güven)
 • Erdem Cırık Blog (Erdem Cırık)
Yorumlar (7)
 1. Ali Yücel Ali Yücel

  yarışmacıları tebrik ediyoruz

 2. Nurullah Nurullah

  Radyonun ne artısi varmış niye ikinci olmuş anlamış değilim, markete girip radyo yazsan çıkan uygulamalarin %95 iyle aynı işlevde. Diğer uygulamalara haksızlık olmuş. Seneye katılacak olanlar umarım bu tabloyu göz önüne alir

  1. Radyo uygulaması hem halk oylamasında, hem jüri oylamasında yüksek puan aldı. Ben de bir çok radyo uygulaması kullandım. Bunun diğerlerinden en büyük farklı kullanışlılığı ve tasarım olarak göze hoş gelmesi diye düşünüyorum. Bazen mucizeler yaratmaya ihtiyaç yok. Mevcutta olan uygulamalardan daha iyisini yapabilmek yeterli olabiliyor.

 3. Yerli.ninja Yerli.ninja

  Lokum oyunu geliştiricisi Alper İskender ile yapılmış röportajı burada okuyabilirsiniz: http://www.yerli.ninja/lokum-alper-iskender-roportaji/

 4. Orkun Şahin Orkun Şahin

  Kazanan arkadaşları tebrik ederim.

 5. Ömer Faruk Kul Ömer Faruk Kul

  Hayranlıkla takip ettim. Kazananları tebrik ederim.

 6. Erdem Oflaz Erdem Oflaz

  tebrikler :)