Yenilenen Hepsiburada.com'un beta versiyonu yayında
E-Ticaret

Yenilenen Hepsiburada.com'un beta versiyonu yayında

Hepsiburada.com'un yaklaşık bir yıldır devam eden yenilenme sürecinde sona yaklaşılıyor. Bunun ilk ve en önemli işaretiyse Hepsiburada'nın, yeni web sitesinin beta versiyonunu yayına alması oldu.

Hepsiburada.com adresine giden ziyaretçileri, beta yayınını görmeye davet eden şirket, kullanıcı geri dönüşlerine göre tasarım sürecinde iyileştirmelere ve yeniliklere devam ediyor. Beta versiyon, yenilenen Hepsiburada.com'un son hali olmasa da olması gereken iyileştirmelere gidildiğini ve web sayfasını günümüz standartlarına yaklaştırdığını söyleyebiliriz. Zira, yenilenen sayfa, Türkiye'nin en kalabalık e-ticaret sitelerinden biri olan Hepsiburada'yı font değişimi, yazıdan çok öne görselleri öne çıkarması gibi değişikliklerle başarılı bir şekilde sadeleştiriyor.

hepsiburada.com 2

Alanın bu şekilde verimli kullanılması, çok satanlarla birlikte öne çıkanlar, indirimli ürünler, bedava kargo seçeneği sunanlar gibi diğer konsept ve kampanyaların da ana sayfadan kullanıcıya ulaşmasını sağlıyor. Konsept yaklaşımıyla eklenen haftanın ürünleri bölümü de yine sitenin gelirlerine doğrudan pozitif yansıyabilecek bir yenilik.

Hepsiburada'nın beta versiyonunda kategori sayfalarında eskiden indirim kampanyalarını öne çıkaran bölümün "bizim seçtiklerimiz" adlandırmasından vazgeçtiğini görmek de mümkün. En çok satanların listeleme görüntüsünde ayrıca sunulmadığı yeni tasarım, listeleme veya küçük resimlerle görüntüleme seçeneğini kullanıcıya bırakarak, tasarımda bütünlük sağlıyor. Bu denemenin ve sayfanın daha yalın görüntüsü dışında, alt kategorilerde radikal bir sapma olmadığını söyleyebiliriz.

Hepsiburada.com'un geri bildirimlere bağlı olarak, baştan aşağı yenilenme sürecinin önümüzdeki birkaç ay içinde tamamlanacağını tahmin ediyoruz. Süreç tamamlandığında daha derli toplu bir incelemeyle süreci ve sonucu size aktarıyor olacağız.

hepsiburada eski

Yorumlar (19)
 1. Mert Bulan Mert Bulan

  Kurumsal renk olan turuncuyu kullanıp geri kalan kısıma da gri ve tonlarını kullanmak pek doğru bir seçim olmamış bence.

  Mühendislere mi tasarlatıyorlar bu siteleri anlamıyorum ki. Yeni sitelerin hepsi bu şekilde zevksiz ve ruhsuz tasarlanıyor.

  1. UI tasarımcısı olmak isteyen ya da olmadan tasarım yapmaya kalkışan birileri tarafından yapılmış olabilir ;)

  2. Bence harika bir görünüyor. Gri ve turuncu oldukça uyumlu renkler. Kaldı ki bu bir e-ticaret sitesi. Sanat eseri olmak zorunda değil

  3. O kadar emek o kadar para sonunda sonuç birkaç yıl maruz kalmak zorunda olacağımız zevksiz bir tasarım, sanat eseri beklemiyoruz fakat amaç günü kurtarmak olmamalı geleceğe yönelik tasarımlar yapmak lazım tamamen kendi yorumum ;) yanlış anlaşılmasın hayata geçiren arkadaşların emeklerine saygısızlık etmek istemem benimki sadece bu tasarımı yapan arkadaşlara bir tavsiye ;)

 2. Türkiye'nin en sevilen ve en büyük girişimlerinden biri olan hepsiburada.com sitesini tebrik ediyoruz. Sonunda mobil uyumlu responsive sitesine sahip olmuş. Birde daha temiz URL yapısına sahip olsa daha güzel olur. Herkesin hepsiburada'ya benzemek istediği bir dönemde hepsi burada'nın 2015 kriterlerine göre hareket etmesi birçok kişiyi hareke geçirecektir.

  1. "Türkiye’nin en sevilen" mi :) siz galiba HB çalışanısınız ya da dünyadan haberiniz yok. Bazen mecburiyetten kullanıyoruz, dünya standartlarının yanında merdivenaltı bir sermaye kalıyor. Amazon oluyum derken ellerine yüzlerine bulaştıran Türkiye'nin en utanç verici girişimlerinden birisi.

 3. Hepsiburada'yı şikayet sitelerinde ararsanız Türkiye'de en sevilmeyen girişimlerden biri olduğunu görürsünüz.Birimlerinde köklü bir değişim yapılmadığı sürece tasarımı değiştirip değiştirmemesi kimsenin umurunda değil.Özellikle fiyat politikası ve müşteri hizmetleri ile ilgili şikayetlerde bir numaralar.

 4. Mehmet Emre Baş Mehmet Emre Baş

  Renkler gayet iyi bence. Ürünü ön plana çıkaracak şekilde düşünülmüş ve full width olması da geniş ekranlarda daha iyi bir kullanım sunmuş.

 5. menü dışında teknosa.com'un aynısı olmuş, zaten renkte aynı. 150 tl'ye 30 tane web site tasarımı yapan, youtube'dan 3 saate photoshop öğrenip kendine grafiker diyen 15 yaşında bir çocuk yapmış gibi duruyor site

 6. Osman Taker Osman Taker

  yahu ne tasarımı. Daha önceden aynısı yapılan dhgate tasarımını değişti, bunlarda değişti. Açın yanyana bakın.

 7. yeni tasarım buysa eğer , eski tasarımı tercih ederim .

 8. Thoughtworks e kaç milyon dolar bastılar bu iş için?

 9. alışveriş deneyimini çok zorlaştırmışlar.ciroları düşünce fark edeceklerdirki çok kafa karıştıran ve yoran bir tasarımları var

 10. Tuğrul Yakay Tuğrul Yakay

  Eski hali daha sempatik ve kullanışlı duruyordu. Hepsiburada benim için ürün hakkında güvenilir bilgi ve yorumlar demektir. Bunları geri plana çekmeleri iyi olmamış. Arayüzünü iyi yönde değiştiren bir site ise Gittigidiyor.

 11. Akismetuser145562046 Akismetuser145562046

  arkadaşlar sırf tasarım için thoughtworks'e 14 milyon dolar verilmiş. photoshop dosyaları için sırf.

 12. Ürün bilgileri ve yorumlar ortadan kaybolurken resimler kocaman olup sanki sadece resimle ürün alınırmış gibi bir anlayışa geçmişler. İsteğine uygun ürün arayıp değerlendirme yapmak isteyenler için uygun bir tasarım olmamış, daha çok e-ticarete yeni başlayan çocukların veya yaşlıların kullanılacağı varsayılmış gibi.

 13. Bir çok kişi burada sitenin yeni tasarımını yerden yere vurmuş resmen. Ama buradaki bilgili arkadaşlarımızın görmediği bir nokta var 'en basit kullanıcıya hitap eden bir sistem gerekli' hepsiburada.com'un kullanıcıları sizler gibi tasarımcı yada bilişim sektörüne meraklı girişimci arkadaşlar değil. Kullanıcılarının % kaçı sizler gibi % kaçı tasarımın t sinden anlamıyor biliyor musunuz? En temel kullanıcı siteye girdiğinde herşey bulabilecek kadar basit bir tasarım yapmalarında haklıklar bence ve daha fazlası da gelmeyecek bundan emin olabilirsiniz.

  1. hepsiburada.com’un, sırf kullanıcıları tasarımdan anlamıyor diye böyle zevksiz bir şeye kullanıcılarını maruz bırakması gerçekten iğrenç bir düşünce

 14. flat dizayn >> materyal tasarım >>> sade >>>> basit >>>>> işlevsel google dahil tüm şirketlerin öncelikleri arasına girdi. Halbuki bir tanesi yıllar önce şirket felsefesini bunun üzerine kurmuştu.(apple)