Sony üzerinde hoparlör bulunan ve akıllı telefonla kontrol edilebilen LED ampül satışına başlıyor
Teknoloji

Sony üzerinde hoparlör bulunan ve akıllı telefonla kontrol edilebilen LED ampül satışına başlıyor

Sony diğer ürünleriyle karşılaştırıldığında kullanım alanı ve özelliğiyle farklılaşan yeni bir LED ampül ürettiğini ve satışa sunacağını duyurdu.

Yeni LED ampül üzerinde bluetooth hoparlör barındırıyor ve akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz uygulamayla bu hoparlörün sesini ayarlayabiliyorsunuz. Aynı şekilde ampülün ışık gücünü de uygulama ile yönetebiliyorsunuz. Kulağa ilk başta biraz tuhaf gelse de dijital müzik arşivine evin her köşesinde erişmeye alışan günümüzde kullanıcısı tarafından bir hayli beğenilebilir. Örneğin akşam yemeğinde televizyon ve radyo açmadan, masanızı üstten aydınlatan ampul üzerinden cep telefonunuzdaki şarkıları dinleyebilirsiniz.

23 Mayıs'ta önce Japonya'da satışa çıkacak ürünün online mağazasındaki liste fiyatı ¥23,880 yani yaklaşık olarak 540 TL. Sony ileride ürünün Türkiye pazarına da sunmak istediğinde doğacak vergiler ve diğer giderlerle normalde yüksek olan fiyatının çok daha fazla yükseleceğini söyleyebiliriz.

Yorumlar (2)
  1. Bu fiyata bu ürünü alacağıma bluetooth hoparlör + komple ışık sistemi döşetip daha mantıklı bir seçim yapabilirim.

    Hemde daha mobil bir çözüm olmuş oluyor. Ampulü ordan ora söküp takacak değiliz sürekli sabit kalması gerekecek belli bir yerde uzun süre.

    Bence kullanım alanına verilen örnek biraz saçma.

  2. 360 lumen biraz komik olmuş