Vodafone e-ticaret kanalını Türkiye'de de açtı

Vodafone e-ticaret kanalını Türkiye'de de açtı

vodafone anaVodafone, Türkiye'de online satış platformu açan Turkcell'den sonra ikinci operatör oldu. Vodafone Türkiye kurumsal web sayfası vodafone.com.tr'ye Nisan sonundan itibaren Online Satış bağlantısını ekleyen Vodafone, elektronik cihazları online'a özel tekliflerle sayfasından satışa sunuyor.

İlk etapta yalnızca Vodafone Red tarifesine özel olarak sunulan online alışveriş, henüz oldukça sınırlı sayıda akıllı telefonla hizmet veriyor. Bu da sürecin henüz test aşamasında olduğunu düşündürüyor ancak sayfa, Vodafone'un online satış platformuyla ilgili yeterince fikir veriyor. Red tarifesi abonelerine özel fiyat/taksit teklifiyle birlikte Vodafone, cihazlarla birlikte hediye edilen aksesuarlarla online satış özendiriliyor. Bununla birlikte servis 81 ili kapsıyor, ücretsiz kargo ve 1-4 günlük teslimat süreleriyle sunuluyor.

online vodafone red

Vodafone Türkiye bir süre önce İstanbul'da istihdam edilecek e-ticaret birimi için ürün yöneticisi iş ilanını yayınlamıştı. Görev için belirtilen özellikler arasında "e-ticaret satış platformunun açılmasını sağlamak" yer alıyordu.

Vodafone e-ticaret kanalını faaliyet gösterdiği diğer ülkelerde aktif olarak kullanıyor. Online alışveriş özelliği, Vodafone e-ticaret kanalıyla abonelerine kampanyalı cihazlardan satın alındıktan sonra 14 gün içinde iade edilen indirimli ürünlere ve telefon, tablet, aksesuarlara kadar farklı kategorilerde ürünler sunuyor.

samsung galaxy s

Vodafone Türkiye'nin online satışı Red tarifesiyle sınırlı tutup tutmayacağı ve daha genel anlamda e-ticaretle ilgili nasıl bir yol izleyeceğiyle ilgili henüz net bir bilgi yok. Konuyla ilgili Vodafone Türkiye tarafından yapılan resmi bir açıklama bulunmadığını ve gelişmeleri aktarmaya devam edeceğimizi belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.