x

Şirketler için bulut tabanlı İK platformu Zenefits 500 milyon dolar yatırım aldı

Screen Shot 2015-05-06 at 16.39.402013 Ocak ayında hayata geçen bulut tabanlı İK servisi Zenefits, 500 milyon dolar C serisi yatırım aldığını duyurdu. Zenefits, şirketlerin personel maaş, izin, sigorta, vergiler, performans raporları, sözleşme uzatma ve iptal gibi daha bir çok işlemini yapabildikleri entegre bir platform.

Aldığı bu yatırımla şirketin değerinin 4,5 milyar dolara ulaştığını belirtelim. Son yatırım turuna öncülük eden şirketler ise Fidelity Management, Research Company ve TPG. Zenefits’in mevcut müşterileri arasında Dot & Bo, Twitch gibi önemli şirketler yer alıyor. Yatırımla birlikte ortaya çıkan bir diğer bilgi de, Zenefits’in Andreessen Horowitz’in bugüne kadar en fazla yatırım yaptığı şirket olması.

Şirketin halen müşterilerine sunduğu yönetim paneli ve diğer özellikleri geliştirerek daha işlevsel hale getireceklerini belirten Zenefits’in CEO’su Parker Conrad, detaylı istatistikler aktaran yazılım altyapılarını da güçlendireceklerini söylüyor.

Yorumlar (1)

  1. Rakipleri hangileri? Aslında şu anda sadece USA için hizmet veriyor. Türkiye için iyi bir iş fikri olabilir diyorum. Ne dersiniz?

    Cevapla

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *