SAASPASS: Bilgisayara ve internet hesaplarına şifresiz güvenli giriş
Güvenlik

SAASPASS: Bilgisayara ve internet hesaplarına şifresiz güvenli giriş

SAASPASS bilgisayar sifresiBulut tabanlı şifreleme uygulaması SAASPASS, bilgisayarları şifre hırsızlığına karşı korurken, kullanıcıları da klavye kullanma zorunluluğundan kurtarıyor.

2012 yılında 3 kurucu ortak (Fatih Karataş, Selahaddin Karataş ve Ömer Karataş) tarafından kurulan SAASPASS, Türkiye'den çıkıp Silikon Vadisi’nde kendini geliştiren bir girişim. İnternette bilgisayar korsanlıklarının yüzde 80’inin sabit şifre kullanımından kaynaklandığını biliyor ve bu duruma kesin bir çözüm sunmak için çalışıyor.

Kısaca açıklamak gerekirse SAASPAAS, açılış şifresi dahil olmak üzere geniş bir yelpazede bilgisayar işlemlerinde şifreye gerek kalmadan işlem yapmaya imkan tanıyor, şifre yazmadan güvenli bir şekilde bilgisayarınızı açabilmenizi ve özellikle dijital hesaplarınıza bağlanmanızı sağlıyor.

Bu güvenli sisteme geçmek için tek yapmanız gerekense Android veya iOS işletim sistemine sahip telefonunuza ve bilgisayarınıza (Mac veya Windows) SAASPASS uygulamalarını indirmek.

Daha sonra bilgisayarınızdaki ve telefonunuzdaki uygulamaları bir defaya mahsus olarak eşliyorsunuz ve artık bilgisayarı açarken herhangi bir şifre girişiyle uğraşmadan bilgisayarınızı açabiliyorsunuz.

SAASPASS, cep telefonlarının şifre güvenliğinin yanında, 4 veya 6 haneli SAASPASS şifresi veya parmak izi yoluyla 2. bir güvenlik katmanı da kullanıyor. Böylece güvenlik bir kat daha artırılmış oluyor.

SAASPASS Bilgisayar sifresi Koruma

İspanyolca ve İngilizce desteği de var

65'i mühendis, 70 kişilik bir ekibe sahip olan girişim, Türkçe’nin yanında İspanyolca ve İngilizce sürümleri de faaliyete geçirmiş vekurumsal anlaşmalara bağlı olarak bankacılık, e-posta işlemleri, online alışveriş sitelerinde de kullanılabilmesi için de gerekli anlaşmaları yapmak üzere.

Maalesef dijital varlıklarımız hızla artmasına rağmen güvenlik konusunda konusunda oldukça ihmalkâr davranabiliyoruz. Siber korsanlar her zaman bir adım önde olsalar bile, SAASPASS ile bilgisayarlarımızı milyonlarca farklı bilgisayardan daha güvenli bir seviyeye çıkarmamız mümkün.

Yorumlar (9)
 1. İndirdim yükledim fakat kurulum aşaması gerektiği kadar hızlı ve kolay değil. Yönergeleri ve özellikle Android uygulamasının arayüzünü kullanım kolaylığı açısından başarılı bulmadım.

 2. Hüseyin Erkmen Hüseyin Erkmen

  Programı iki kere kurmaya çalıştım ama aşırı zor bir kurulumu var ve beceremedim. Mobil uygulamada(iPhone 5S) bazı bölümler tıklanmıyor ya da donup kalıyor. Ne kadar aşırı güvenli olmasa da ortalama bir kullanıcı için Lastpass'den daha iyi bir çözüm ile henüz karşılaşmadım. Arkadaşlar umarım kalıcı ve başarılı olurlar.

 3. Yükledik kaldıramadık unistall yapmama rağmen mac bilgisayarımda ekran kilidi bu şekilde nasıl halledeceğim sorunu

 4. nekadarlık bir yatırım ile büyümüşler acaba. 3 kurucu ortaktan 70 çalışana ulaşmışlar. Daha önce pazarda olan ürünleri var mı?

 5. Aman ha kurmayın, windows 8 pc açamayabilirsiniz. Kitliyor barkod okumuyor şifre kabul etmiyor.

 6. Kamil Gökmen Kamil Gökmen

  Android'de indirip kurulum yaptim. Daha önce gmail kendi şifreleme uygulamasını kullanıyordum. Saaspass gmail, facebook, dropbox gibi birçok hesabın şifrelerini bir araya getirerek büyük kolaylık sağlıyor. İlk etapta gmail entegrasyonu biraz zor gibi olsa da sorunsuz çalışıyor. Windows'da sitedeki yönergeleri takip ederek kurulum yaptim, arkadaşlar nerede sorun yaşadı acaba ben de barkod ile girişte bir sıkıntı olmadı. saaspass ilk etapta 10 üzerinden 9 alacak bir uygulama, kullanmaya devam edeceğim.

 7. Burhanaras Burhanaras

  İsmi geçen kişileri uzaktan tanıyorum. İtibarsız isimler..Büyük şirketlerle anlaşmak üzere olduklarına da inanmıyorum.

  1. Selim Artış Selim Artış

   Ne sebeple itibarsız olduğunu söylüyorsunuz açıklayabilir misiniz?

 8. Rasit Aydin Rasit Aydin

  Saaspass i gmailime kurdum mukemmel basarili ve guvenli. Herkezin mutlaka kullanmasını tavsiye ediyorum. Kesinlikle.