Apartman ve site yönetim sistemi Apsiyon 2014'te yüzde 300'den fazla büyüdü
Girişim

Apartman ve site yönetim sistemi Apsiyon 2014'te yüzde 300'den fazla büyüdü

Apsiyon Endeavor Girisimci2011'de sizlere tanıttığımız apartman ve site yönetimi yazılımı Apsiyon.com'dan uzun süredir haber almamıştık. Aldığımız yeni bilgiler Apsiyon'un aradan geçen yıllarda ayakta kalmayı başarmakla kalmayıp, başarı merdivenlerini de tırmandığını gösteriyor.

Öncelikle Apsiyon'un Endeavor Türkiye Girişimci Yerel Seçim Paneli'nde Türkiye’yi yurtdışında temsil edecek aday olarak seçildiğini aktaralım. Önemli yatırımcıların oylarıyla seçilen Apsiyon, Endeavor Uluslararası Seçim Paneli’nde yeni Endeavor Girişimcisi Adayı olarak Türkiye'yi temsil edecek. (Bkz: önceki Endeavor girişimcileri)

2014'te yüzde 300'den fazla büyüme

Apsiyon'un kurucu ortaklarından Erkan Doğan'ın paylaştığı bilgilerse bu seçimin neden yapıldığını açıklamaya yetiyor. 2010 yılında Erkan Doğan, Kudret Türk ve Meriç Akdamar tarafından temelleri atılan Apsiyon, 2014'tee yüzde 300'ün üzerinde büyüme yakalamış.

Sistemde kayıtlı site/apartman sayısını 6 binin üzerine çıkarken Apsiyon, toplamda 367 binden fazla daireye hizmet vermeye başlamış.

Platform olma hedefinde

Apsiyon Apartman Site Yonetim sistemi 1

Apsiyon olarak bir finans yazılımından öte sitelerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir platform olma yolunda ilerlediklerini söyleyen Erkan Doğan kredi kartı ile ödeme alt yapısı, icra takibi, IVR ve çağrı merkezi desteği, giriş çıkış sistemleri entegrasyonu sunduklarını da ekliyor. Bu da Apsiyon'un tüm çok üyeli yaşam alanları yönetimlerine ve profesyonel tesis yönetim firmalarına hizmet vermesinin önünü açıyor.

Web tabanlı ve mobilden erişilebilir bir yönetim platformu sunan Apsiyon’un özellikle gayrimenkul pazarının hızla büyüdüğü ve apartman kültürünün yaygınlaştığı büyük şehirlerde oldukça büyük bir potansiyele sahip olduğu malum.

Bilmemiz gerekense bu alanda kaç girişime yer olduğu ve başka hangi alanlarda bu tarz yönetim sistemlerinin geliştirilebileceği...

Yorumlar (12)
 1. Selami Selami

  Apsiyon aidat sisteminde, gecikmeli ödemelerde, faize faiz işleterek yasaları yok sayıyor.

  1. Erkan Dogan Erkan Dogan

   Merhaba Selami Bey. Nasil bu kaniya vardiniz bilmiyorum ama yanlış biliyorsunuz. Apsiyon da gecikme tazminati gunluk isletilir. Anlik olarak hesaplanir. Eger borcunuzun tamamini odemezseniz, bankalardaki gibi yaptiginiz odeme ana para ve gecikme tazminatindan odeme oraninda duser. Boylece yine ana para borcunuz kalir ve tazminat isler.Diger sekilde geecikme tazminati suistimal edilir. Demo site acip istediginiz zaman kendiniz de rahatlikla deneyebilirsiniz.

   1. Fiyat bilgisini sitede bulamadım acaba fiyatlandırma nasıl oluyor Erkan bey

   2. Erkan Doğan Erkan Doğan

    Merhaba Kys, [email protected] ile iletişime geçerseniz ilgili arkadaşlar size yardımcı olabilirler.

 2. bir arkadaşımın internet sitesinde 2013'de 5 üyesi vardı. 2014 yılında %500 büyüttüm diye dolaşıyordu.

  1. Erkan Dogan Erkan Dogan

   Merhaba Mehmet Bey,

   Apsiyon olarak arkadaşınızın biraz gerisinde kalmışız :) Bir fikir vermesi acisindan, referanslar sayfamiz ile Endeavor seçim kriterlerini görmenizi tavsiye ederim.

  2. Serkan Utku Öztürk Serkan Utku Öztürk

   61 daireli sitemizde kullanıyoruz. Çok başarılı bir uygulama.

 3. Muhammed Muhammed

  Kiracitakip.com daha iyi

  1. Neyi iyi? Hangi ozellikler acisindan daha iyi? Kendi reklaminizi yapmaya gelmissiniz bari tam yapin.

 4. Son aylarda haberleri çıkan tüm yazıların muhakkak yorumlarını da okuyorum. mütevazilikten o kadar uzak geliyor ki, sanırım inşaat sektörünün içinde olmasından kaynaklanıyor.

 5. Mehmet Mehmet

  Oturduğum sitede kullanıyorum daha doğrusu kullanmak için çaba sarf ediyorum websitenizin yüzü ve kullanıcı arabiriminiz çok karışık umarım yakın zamanda bunlarada önem verirsiniz. Başarılar dilerim.

 6. Smartyaşam da benzer bi uygulama üstelik ücretsiz :) neden para vereyim ki ! ve tüm akıllı cihazlarda çalışıyor olmasıda kullanıcı tarafından büyük avantaj