Twitter'da artık herkes birbiriyle DM aracılığıyla mesajlaşabilecek

Twitter'da artık herkes birbiriyle DM aracılığıyla mesajlaşabilecek

Twitter, kullanıcıların birbirleri arasında özel olarak mesajlaşabilmesine izin veren Direct Message (DM) özelliğini değiştirdi ve mesajlaşma için gereken alıcının gönderciyi takip ediyor olma şartını kaldırdı.

Twitter, DM ürününü ilk defa piyasaya çıkarıp kullanıcılarla buluşturduğunda, kullanıcıların karşılıklı olarak birbirini takip etmesini zorun tutuyordu. Sonrasında bu özellik değişerek, bir kullanıcıya DM atabilmeniz için sadece sizi takip ediyor olması yeterli kılındı. Twitter son olarak geçtiğimiz Ocak ayında, grupça mesajlaşma özelliğini Twitter kullanıcılarına sunarak, bu özel mesajlaşma alanına önem verdiğini kanıtlamıştı.

Bundan böyle Twitter'da artık herkes birbiriyle direkt mesajlar aracılığıyla konuşabiliyor olacak. Bu durum, hem marka hem de bireysel hesapları etkiliyor. Bu yüzden sosyal medya üstünden müşteri hizmetleri veren markalar, kullanıcılardan DM ile ilgili detay bilgi istedikleri esnada, karşıdaki kullanıcıyı takip etmek zorunda olmayacak.

Her kullanıcıdan DM alabilmek için ufak bir ayar değişikliği yapmanız da zorunlu. Twitter'da DM almak isteyen kullanıcılar, ayarlar bölümünde bulunan Güvenlik ve Gizlilik sekmesinden ilgili ayarı hususi olarak değiştirerek, herkesten DM alabilir hale gelecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.