Swarm ile mekana giriş yap, Multify tabelaya yazsın
Girişim

Swarm ile mekana giriş yap, Multify tabelaya yazsın

Multify Swarm Checkin Giris 2Türkiye'de geliştirilen Multify adlı ürün, müşterilerin Swarm'daki giriş (check-in) sayılarını canlı olarak bir tabelaya yansıtıyor ve mekanların Swarm'daki etkileşimini daha da artırmayı hedefliyor.

Konum tabanlı hizmetlerin öneminin farkında olan Multify, Swarm'daki bir mekanın giriş sayısını özel tasarımlı bir sayaca/tabelaya yansıtarak sıra dışı bir iş yapıyor.

Günümüzde mekanlar genelde Swarm'a üye olduğunu sadece etiketlerle anlatıyor ancak Multify daha fazlasını isteyen mekan sahipleri için kablosuz bağlantısıyla mekandaki Swarm gibi sayısını gösteren bir sayaç sunuyor.

1699TL+Kdv+Kargo bedeli karşılığında sahip olunan Multify, yurtdışına da satış yapmak için sitesinde İngilizce dil desteği de sunuyor. Türkiye içinde yaklaşık 2000 TL'ye malolan Multify'ın yurtdışı fiyatı da 700 dolar olarak belirlenmiş.

Hemen belirtelim Multify'ı almak için illa bir mekanınız olmasına gerek yok. Dijital dünyada iş yapan ofislerin de Multify'ı tercih edebileceğini düşünüyorum.

Multify'ın mekanik tasarımı Swarm'da yapılan girişleri sesli bir şekilde yansıtıyor. Cihazı dikkat çekici kılan bu özellik kalabalık mekanlar için ne kadar rahatsız edici olur emin değilim ama o durumda Multify'ı dükkanın dışına yerleştirmek bir seçenek.

Multify Swarm Checkin Giris 3Multify'ı bir cihaz olarak beğensem de dijital bir tasarımla hem daha fazla sosyal ağı kapsayan (facebook beğeni sayısı, twitter takipçi sayısı gibi) içeren bir cihaz olmasını tercih ederdim.

Hatta masalara konulan küçük dijital saat formatındaki bir cihazın hoşgeldiniz mesajı yazması da müşterilerle oldukça yakın etkileşim kurulmasını sağlayabilir. Böylece Multify'ı denemek isteyenler için de hem fiyat açısından ekonomik bir ürün sunulabilirdi.

Tabii bunlar benim aklıma gelenler. Multify ekibi bu ürünle ilgili yaptığı testlerde başarılı sonuçlar almış ve ürün henüz ilk modeliyle karşımızda. Ürünün yeni modellerinde farklı özellikler göreceğimizi tahmin ediyorum.

Güncelleme: Multify ekibinden yeni sosyal ağların da sisteme ekleneceğini öğrendik. Ankara'da 1 mekan Multify'ı kullanmaya başlamış ve gelecek hafta içerisinde 5 mekana daha Multify'ın yerleştirilmesi planlanıyor.

Yorumlar (11)
 1. Daha dijital bir tasarıma sahip olabilir, check-in yapan kişinin username'i de ekrana basarak kısa süreli "hoşgeldin username" şeklinde karşılama sunabilirdi. Şu anki güncel fiyatı 1699 TL + KDV. Fiyat olayı tartışılır ama mevcut özelliğine bakıldığında bence gereğinden fazla pahalı.

  1. Sonuna kadar katılıyorum fiyatı gördüğüm an bu girişim tutmaz dedim önerim en fazla 199 TL istemesi gerekiyor bu çalışmaya.

 2. 1Adetbeyfendi 1Adetbeyfendi

  Kahve diyarında olan sistem check in sayısı değilde “hoşgeldin username” şeklinde fotoğraflı bir şekilde ekrana yansıtıyor. fiyatına gelicek olunca arsamı satıyorsunuz kardeşim siz ?

  1. Barış Barış

   Kahve Diyarı'ndaki nasıl, kimler yapmış, görüntü var mı?

 3. İsmail Duran İsmail Duran

  Fiyatlandırma politikası konusunda girişimlerin ürünlerini minimum kar seviyesinde tuttuğunu düşünüyorum. Malum girişimin bedeli olmalı ve etkisi apaçık ortada, ki günümüzde sosyal medya odaklı girişimlerin aynı tarzda giriş yaptığını düşünecek olursak, yenilikçi bir yaklaşım. Başarılı bir fikir.

 4. Ahmet C Ahmet C

  Ankarada el paso adlı mekanda da var buna benzer bir sistem, bir televizyon ile yayın yapıyorlar.

 5. Ozan Dikerler Ozan Dikerler

  Ben zamanında üniversite etkinliklerinde kullanılmak üzere bir şey hazırlamıştım. Koç'ta ve Boğaziçi Uni'de kullanmıştık. Mekanda checkin yapan kişilerin isimleri ve fotoğraflarını, hoşgeldiniz yazısı ile birlikte duvara yansıtıyordum. 2000tl vermelerine gerek yok. Mekanda bir projeksiyonları varsa ya da nete bağlanabilen bir akıllı TV, ben istediklerini çok daha ucuza verebilirim.

 6. Gencer Gencoglan Gencer Gencoglan

  Bir girişim sonucu ortaya çıkan bu ürün için eleştirilerimizi daha hafif tutmalıyız. Dijitalleşen dünyada hoş, ahşap tasarımlı ve hareketli rakamları ile bizi bir nebze de olsun normal hayata çekecektir. Ekranlar, projeksiyonlar, TVler zaten çevremizi sarmış durumda iken bu tarz girişimleri de aynı mecralarla ortaya koymak ne kadar doğru olur tartışılır. Fiyat konusuna gelecek olursak; siz de bu ürünün bir benzerini Çin'de yaptırıp 199TL'ye satabilirsiniz. Ama şunu belirtmek lazım ki Foursquare kurucusu 3 adet sipariş etmiş bile :) Girişimci ekibi kutluyorum.

  1. Dediginiz gibi Amerika'da 350$'a benzer urunu alabilirsiniz.

   Smiirl veya Fliike olarak arayabilirsiniz.

 7. Cüneyt Yildiz Cüneyt Yildiz

  Çok tuzlu !!

 8. Hakan Demirci Hakan Demirci

  Son zamanlarda cafe vb mekanlarda sıkça görülen bir uygulama internet üzerinden tvcheckin diye arama yaparak bu tarz bir sisteme ulaşabilirsiniz.