Türkiye'de mobil ticarete yönelmeniz gerektiğini gösteren 5 önemli veri [Mobil'15]

Bugün Webrazzi Mobil 15 konferansında Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Soner Canko'yu ağırladık ve kendisi 300 milyar dolara ulaşan mobil ticaretin Türkiye'deki potansiyelini gösteren önemli veriler paylaştı.
Türkiye'de mobil ticarete yönelmeniz gerektiğini gösteren 5 önemli veri [Mobil'15]

Webrazzi Mobil15, Firat Ertem , Kagan Yildizalp, Omer Bali, Volkan Bicer FotografBugün Webrazzi Mobil 15 konferansında Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Soner Canko'yu ağırladık ve kendisi 300 milyar dolara ulaşan mobil ticaretin Türkiye'deki potansiyelini gösteren önemli veriler paylaştı.

Soner Canko'nun Bankalararası Kart Merkezi'nin istatistiklerine dayanarak çıkardığı veriler Türkiye'de mobilitenin yükselişine net bir delil olarak gösterilebilir.

  • Mobil ticaretin çevrimiçi perakende içindeki payın dünyada yüzde 30. Türkiye'de ise yüzde 17’ye ulaştı.
  • İnternet bankacılığı kullananlarda mobil bankacılık kullanımı Türkiye’de gelişmiş ülkeler kadar yaygın. Türkiye'de yüzde 56 olan bu oranın Avrupa ortalaması yüzde 38.
  • Mobil cihazlardan BKM Express kullanımı yüzde 30'a ulaştı.
  • BKM Express'te yapılan 100 mobil alışverişin 12’si saat 00-08 arasında, 36'sı saat 08-16 arasında, 52’si saat 16’dan sonra yapılıyor.
  • BKM Express ile alışverişlerde mobil cihazlar Salı, Cumartesi ve Pazar günleri diğer günlere göre fazla tercih ediliyor.
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.