Toptalent.co, işveren marka gücüne odaklanan, öğrenci ve yeni mezunlar için kariyer platformu

Toptalent.co, işveren marka gücüne odaklanan, öğrenci ve yeni mezunlar için kariyer platformu

Şirketlerin yeni yeteneklere ulaşması sürecinde iş ilanları kariyer çalışmalarının yalnızca bir bölümünü oluşturuyor. Kampüs ziyaretlerinden açık ofis etkinliklerine, staj ve eğitim programlarına kadar farklı süreçler, şirketlerin işveren marka değerine katkı sağlıyor ve yetenekleri çekme şansını arttırıyor. İşveren marka gücüne odaklanan ilk özel platform olma iddiasındaki Toptalent.co ise, yeni mezun ve öğrencilerin hem bu fırsatlardan haberdar olmasını hem de kariyer seçenekleri konusunda yol gösterici olmayı amaçlıyor.

Geçtiğimiz Şubat ayında yayına başlayan Toptalent.co'da, öğrenci ve yeni mezunları hedefleyen iş ve staj ilanlarının yanında, farklı sektörler deneyimleri, yetenek geliştirme, departman seçme vs gibi konularda 200'den fazla editoryal içerik akademi bölümü altında sunuluyor. Burada en beğenilen şirketlere dair geçmiş tarihli bir araştırmaya yer veren Toptalent.co, kendisine ait bir araştırma yapmak için fazla genç. Ancak sıralama ilerleyen dönemlerde topladığı verilerle yapabilecekleriyle ilgili bir fikir veriyor.

staj toptalent

Şirketler tarafından organize edilebilen yetenek programları, yine şirketlerin adaylarla ilgili seçim yapma sürecinde kullanabilecekleri ödüllü case yarışmaları ve sahada gerçekleşen network etkinlikleri de Toptalent.co'nun kapsamında. Yeteneklere ulaşmak konusunda hızlı, etkin ve düşük maliyetli bir seçenek sunmak isteyen girişim, üniversite ziyaretleri, üniversite standları, konferans gibi klasik yöntemlerin yanına tamamlayıcı bir servis olarak eklenmeyi planlıyor. Zaman içinde geleneksel yöntemlerin yerini yalnızca online kurguyla hazırlanan etkinliklerin alması şirketler için de hem hedeflemede iyileştirme hem de maliyet düşürme gibi avantajlar sağlayabilir.

toptalentMehmet Aksu'nun kurucu ortağı olduğu Toptalent.co yaklaşık bir yılda geliştirilmiş. Site, kendisinden önce İngiltere'de Milkround.com, Prospects.ac.uk; Romanya'da Hipo.ro; Kanada’da TalentEgg.ca; ABD'de internmatch.com; Danimarka'da Graduateland.com ve Ortadoğu pazarında Gradberry.com gibi başarılı olan girişimlerin izinden  gitmek istiyor.

Toptalent.co adaylar için ücretsiz olarak sunulan platformu için şirketlere satmayı planladığı üç farklı özellikteki üyelik paketlerinden gelir sağlamayı amaçlıyor.

Toptalent.co'nun henüz yeni bir girişim olarak geliştirmeye ihtiyaç duyulan tarafları olduğu bir gerçek ancak odaklı yapısı ve platformun hedef kitlesinden elde ettiği verinin pratiğe geçilebilir iç görülere dönüşme potansiyelinin yüksek olması, girişimin başarı şansını yükseltiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.