Ofpof, "Keyfinizin Sosyal Kahyası" sloganıyla içerik siteleri arasındaki yerini aldı

Ofpof,

Handy Cafe yazılımıyla Türkiye'de ve dünyada onbinlerce internet cafede kullanılan altyapı yazılımının kurucusu Atilla Yurtseven, ilk etapta 100 bin dolarlık bir yatırımla OfPof adında eğlence odaklı bir içerik sitesi projesini hayata geçirdi.

"Keyfinizin sosyal kahyası olmaya geldik" sloganıyla yayın hayatına başlayan sitenin ana hedefi düzeyli bir üslup kullanarak kullanıcılara eğlendirici, bilgilendiri içerikler sunmak. Sitede siyasi içeriklere yer verilmeyeceğini söyleyen kurucu Atilla Yurtseven, "İnsanlar siyaseti ve politikayı başka yerlerde konuşabilirler. Biz insanları eğlendirme ve keyif verme amacıyla yola çıktık" diyor. Ofpof'un kısa süre içerisinde tam kapasite çalışmaya başlayacağını belirten Yurtseven, şu anda sitede yer alan içeriklerin toplam envanterlerinin yalnızca yüzde 5'i olduğunu, çok zengin yeni içerikleri hızla kullanıcılarla buluşturacaklarını söyledi.

Ofpof ile birlikte aynı formatta İngilizce olarak yayın yapacak ve küresel pazarı hedefleyecek versiyonu da hayata geçirilecek Yurtseven'in belirttiğine göre. Ancak İngilizce yayın yapacak site, Ofpof markasından tamamen bağımsız ve farklı bir isim ile kullanıcılarla buluşacak.

İlk olarak Türkiye'deki kültüre uygun içerikler geliştirerek Ofpof'u canlandırıp, zenginleştirecek olan ekip ardından hazırlıkları devam eden küresel versiyonu farklı bir şirket ve isim altında yayına alacak. Ofpof Cafe başlığı altında ise Handy Cafe kullanıcılarına özel olarak oyunlarla ilgili ipuçları, yeni oyun tanıtımları, yeni filmler ve videolar gibi içerikler yer alacak. Şirket, Ofpof Cafe için Joygame'le de işbirliği yapmış.

ofpof-atilla-yurtseven-hand-cafe-ates-yazilim

Yurtseven'in paylaştığına göre Ofpof'u rakiplerinden ayıran en önemli husus, içerikte kaynaklı haberlerin yer almayacak olması. Sitenin bir haber sitesi olmadığını belirten Yurtseven, ziyaretçilerinin arama motorlarından, sosyal medyadan veya diğer internet sitelerinden ilgili kişilerin  olmasını istediklerini aktardı.

İleride kaynaklı haber yayınlama ihtiyacı hissettikleri durumdaysa, kaynak göstererek kullandıkları içeriğin asıl sahibinin başkası olduğunu arama motorlarına belirtip, arama motorlarından bu sayfaları çıkarttıracaklarını söylüyor Yurtseven. Ekibin böyle bir karar vermesinin temelinde, günümüz internet kullanıcılarının ve arama motorlarının ekstra kopya içeriklere ihtiyacı olmadığı düşüncesi yer alıyor. Bu kararın tek istisna noktası ise çeviri içerikler olacak. Editörler İngilizce bir haberi çevirme ihtiyacı duyar ve yayınlarsa asıl kaynak engellenmeyecek.

Okuyuculara ulaşmak için ilk başta 'word of mouth' stratejisini izleyecek olan Ofpof'un aynı zamanda bir maskotu var. Pofülyus ismindeki fok kendisinin Konfüçyus'a benzediğini düşünüyor ve anlamadığı halde herşeye karışmasıyla ve şapşallığıyla meşhur! Pofülyus'un, Ofpof kullanıcılarına sürprizleri de olacakmış.

Mobil öncelikli olarak konumlandırılan Ofpof'un tasarımı responsive olarak yapılmış. Aynı zamanda hem iOS hem de Android için native uygulamaları geliştiriliyor. Atilla Yurtseven, siteye bizzat içerik gireceği hatta internet ve teknoloji alanı dışındaki yazılarıyla okuyucuları şaşırtacağını belirtiyor. "Google ile Siri'nın fikir babası benim..!" başlıklı yazısı bunun ilk örneği :) Türkiye'de yer alan içerik sitelerine kesinlikle yeni bir soluk getirecek olan Ofpof'un gelişimini takip edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.