DronMarket: Drone'lara özel yerli e-ticaret sitesi

DronMarket: Drone'lara özel yerli e-ticaret sitesi

Son yıllarda gelişen teknolojisi ve nispeten düşen maliyetleriyle drone'lar son kullanıcı tarafında hobi olarak ciddi şekilde yaygınlaşmaya başladı. Birçok farklı modelde drone (insansız hava aracı) bugün çeşitli fiyat aralıklarında piyasada mevcut.

Bu yaygınlaşmayı ve talebi gören yerli girişimciler Cenk Uysal ve Barış Girgin, yerli kullanıcıların farklı türdeki drone'ları kolayca satın alabilmeri için DronMarket.com sitesini hayata geçirmiş. Üç mühendis ortağın kurduğu şirketin geçmişi aslında 2013 yılına dayanıyor, ancak projenin ilk adımıyla hayata geçmesi Nisan 2015'te olmuş.

DronMarket.com'un kısa vadeli amaçları arasında eğitimler düzenlemek ve çeşitli projeler geliştirmek var. Offline tarafta da hizmet vermek için hazırlıklarını sürdüren şirket yakın zamanda perakende de satış yapmaya başlayacakmış. DJI, Parrot ve Walkera firmalarının ürünlerini yerli tedarikçilerden sağlayan şirket Steadidrone markasının ülke dağıtıcısı konumunda.

Küresel olarak yaklaşık 13 milyar dolarlık bir pazar hacmine ulaşan drone pazarında varmak istedikleri asıl noktanın çözüm geliştiren ve teknoloji üreten bir drone şirketi olarak açıklayan Cenk Uysal, yerli drone üretimi için çalışmalar da yaptıklarını belirtti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.