Çağlar Erol'dan elektronik dikeyinde yeni ürün karşılaştırma girişimi: Ozozo

Çağlar Erol'dan elektronik dikeyinde yeni ürün karşılaştırma girişimi: Ozozo

Çağlar Erol, Enuygun.com ile başladığı ürün/hizmet kıyaslama işini bir adım ileri götürüyor. Elektronik ürün dikeyinde yeni ürün/fiyat karşılaştırma sitesi Ozozo.com'un, yaptığımız küçük çaplı araştırmayla Çağlar Erol'a ait olduğunu doğruladık. Erol, yeni girişimiyle Enuygun.com'da edindiği deneyimi elektronik dışında ürünlere de uyarlamayı planlıyor gibi görünüyor.

Elektronik ürün alışverişinde en ucuzu öne çıkaran Ozozo.com'un alan adı kaydında Çağlar Erol ve Erol'un danışmanlık şirketi Eumeda isimlerini de gördükten sonra iletişime geçtiğimiz Erol, bize şirketin henüz kuruluş aşamasında olduğunu söylüyor. Ancak sitede bir gezinti yaptığınızda epey bir fikir sahibi olmanız mümkün.

Ozozo.com'un "hakkımızda" bölümünde de görebildiği gibi Mart 2015'te kurulan site, elektronik ürünlerin fiyat-mağaza bazında kıyaslanmasını sağlıyor. Müşterinin onlarca farklı mağazayı tek pencereden görmesini sağlayan Ozozo.com, hem son kullanıcı hem de elektronik mağazalarını hedefleyen bir yapıyla kurgulanmış.

ozozo 2

Erol'un verdiği bilgiye göre, şu aşamada Ozozo.com'da aralarında elektronik, bilgisayar, beyaz eşyanın olduğu on farklı kategoride, 50'ye yakın farklı elektronik mağazasından fiyatlar alınarak sıralanan yaklaşık bin 500 ürün bulunuyor ve bu sayıların hızla arttırılması planlanıyor. Ozozo.com şu anda yalnızca elektronik ürün dikeyine odaklanıyor ancak Çağlar Erol, Ozozo ile hedeflerinin "kullanıcıların elektronik ve elektronik dışı her türlü ürünün en ucuz fiyat seçeneklerini bulabileceği bir başvuru kanalı haline gelmek" olduğunu söylüyor.

Hatırlayacağınız gibi, Enuygun.com bir süre öncesine kadar elektronik ürünler için sınırlı da olsa kıyaslama hizmeti sunuyordu. Bir tür deneme işlevi gören kategorinin, Ozozo.com ile başlıbaşına yeni bir iş haline gelmesiyle bugün Enuygun.com'dan kaldırıldığını görmek de mümkün. Halihazırda son dönemde seyahat ve kredi kıyaslama hizmetlerine odaklanan Enuygun.com'un bu alanda daha odaklı projelerle yeniden gündemimize gelmesi olası.

İlk etapta elektronik ürünlere odaklanan Ozozo.com'un daha geniş kategorilere genişlemesiyle doğrudan bilio.com, akakce.com ve cimri.com gibi farklı karşılaştırma sitelerine rakip olması da söz konusu. Ozozo'nun bu alana nasıl bir yenilik getireceğini birlikte göreceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.