Çağlar Erol'dan elektronik dikeyinde yeni ürün karşılaştırma girişimi: Ozozo
Girişim

Çağlar Erol'dan elektronik dikeyinde yeni ürün karşılaştırma girişimi: Ozozo

Çağlar Erol, Enuygun.com ile başladığı ürün/hizmet kıyaslama işini bir adım ileri götürüyor. Elektronik ürün dikeyinde yeni ürün/fiyat karşılaştırma sitesi Ozozo.com'un, yaptığımız küçük çaplı araştırmayla Çağlar Erol'a ait olduğunu doğruladık. Erol, yeni girişimiyle Enuygun.com'da edindiği deneyimi elektronik dışında ürünlere de uyarlamayı planlıyor gibi görünüyor.

Elektronik ürün alışverişinde en ucuzu öne çıkaran Ozozo.com'un alan adı kaydında Çağlar Erol ve Erol'un danışmanlık şirketi Eumeda isimlerini de gördükten sonra iletişime geçtiğimiz Erol, bize şirketin henüz kuruluş aşamasında olduğunu söylüyor. Ancak sitede bir gezinti yaptığınızda epey bir fikir sahibi olmanız mümkün.

Ozozo.com'un "hakkımızda" bölümünde de görebildiği gibi Mart 2015'te kurulan site, elektronik ürünlerin fiyat-mağaza bazında kıyaslanmasını sağlıyor. Müşterinin onlarca farklı mağazayı tek pencereden görmesini sağlayan Ozozo.com, hem son kullanıcı hem de elektronik mağazalarını hedefleyen bir yapıyla kurgulanmış.

ozozo 2

Erol'un verdiği bilgiye göre, şu aşamada Ozozo.com'da aralarında elektronik, bilgisayar, beyaz eşyanın olduğu on farklı kategoride, 50'ye yakın farklı elektronik mağazasından fiyatlar alınarak sıralanan yaklaşık bin 500 ürün bulunuyor ve bu sayıların hızla arttırılması planlanıyor. Ozozo.com şu anda yalnızca elektronik ürün dikeyine odaklanıyor ancak Çağlar Erol, Ozozo ile hedeflerinin "kullanıcıların elektronik ve elektronik dışı her türlü ürünün en ucuz fiyat seçeneklerini bulabileceği bir başvuru kanalı haline gelmek" olduğunu söylüyor.

Hatırlayacağınız gibi, Enuygun.com bir süre öncesine kadar elektronik ürünler için sınırlı da olsa kıyaslama hizmeti sunuyordu. Bir tür deneme işlevi gören kategorinin, Ozozo.com ile başlıbaşına yeni bir iş haline gelmesiyle bugün Enuygun.com'dan kaldırıldığını görmek de mümkün. Halihazırda son dönemde seyahat ve kredi kıyaslama hizmetlerine odaklanan Enuygun.com'un bu alanda daha odaklı projelerle yeniden gündemimize gelmesi olası.

İlk etapta elektronik ürünlere odaklanan Ozozo.com'un daha geniş kategorilere genişlemesiyle doğrudan bilio.com, akakce.com ve cimri.com gibi farklı karşılaştırma sitelerine rakip olması da söz konusu. Ozozo'nun bu alana nasıl bir yenilik getireceğini birlikte göreceğiz.

Yorumlar (12)
 1. Yorumcu Yorumcu

  isim pek iyi değil gibi

  1. Dunyaya pozitif bakalim, girisimlere de, negatif yorumlar bu gisimde gormeyelim, birbirimizi kirmayalim.

   1. Yorumcu Yorumcu

    Gayet yapıcı bir yorum fikrim bu

 2. o sektor çoktan,bunların tek karlılıgı firmalardan size müşteri göndericez diye para almaları

 3. Tayfun Tayfun

  En uygun fiyatlı ürüne gittiğimde o fiyat için ödeme şeklini bulmam vakit alıyor. Proje, tarayıcı eklentisiyle desteklenmeli.

 4. Bu girişimi herhangi biri gerçekleştirse kesinlikle haber olamazdı. Olsa burada yerin dibine sokardık bu ne diye. Hayırlı olsun, başarılar ..

  1. Bu arkadaşa malesef üzülerek katılıyorum. Çok sayıda bu tarz da site açıldı. Bunların çoğu da bundan daha fazla ziyaretçiye sahipti. Haber olmaları için kurucularının sektörde isim yapmış biri mi olmaları gerekiyor?

   1. Evet, aynen öyle. Webrazzi'nin ısmarlama haberleri bıktırdı artık hocam...Yani şu girişimin 50 tane benzeri var. Ama sizin bir benzeriniz yok gerçekten...Başladığınız yerden o kadar uzak bir kafadasınız ki...

   2. Western Western

    O çok sayıdaki sitelerden hangileri devam ediyor? Çok yanlış düşünüyorsunuz yani. İyi bir girişim kendi reklamını kendi yapar. Ayrıca bu ozzoozozoz adı neyse gereksiz olmuş. Çağlar sektöre hep yeni bir şeylerle girerdi. Şimdi sektörü 10 yıl önceden takip ediyor.

 5. Bir sürü kalıplaşmış muadil varken, Google'nin bile pazarda yerini aldığı bu sektörde neden ozozo'yu tercih edelim? Üstelik Google acımasız olur, yerleşmesi basit olur, alın size örnek: http://prntscr.com/6qq4g4

 6. Mehmet Ali Gengiz Mehmet Ali Gengiz

  Yahu arkadaş sizde ne kadar acımasızsınız? Adamlar bırakın da bunun haberiniz yapsın. 50 tane gerekli haber yapar, iyi haber çok iyi haber diye övmezsiniz, bir tane ısmarlama haber yapar, 50 tane laf söylersiniz. Webrazzi nereden para kazanıyor, yani bu kadar olacak artık.

  1. Sektörde yıllardır yaptığı işlerle ismini kanıtlamız bir kişi yeni bir iş yaptığında bunun haberi Webrazzi'de yer alır. Bu yazı ücretli bir yazı değildir, hiçbir girişim incelememiz ücretli yayın değildir. Advertorial yayınlarımızın hepsinin üzerinde bunun sponsorlu bir içerik olduğu belirtilir. Tümüne https://webrazzi.com/author/webrazzi/ adresinden ulaşabilirsiniz.