GoDaddy 4,5 milyar dolar değerlemeyle halka açıldı, ilk günü dengede kapattı
Girişim

GoDaddy 4,5 milyar dolar değerlemeyle halka açıldı, ilk günü dengede kapattı

İnternetin en eski alan adı kayıt ve barındırma şirketlerinden  olan ve 1997 yılından bu yana küresel çapta hizmet veren GoDaddy, 2006 yılından bu yana planlarını yaptığı halka arzını dün itibariyle gerçekleştirdi.

Yaklaşık 4,5 milyar dolar değerlemeyle halka açılan GoDaddy, ilk başta A sınıfı yaklaşık 23 milyon hissesini adeti 20 dolar değerden halka arz etti. Bu işlemle birlikte şirket sermayesini 460 milyon dolar arttıran GoDaddy'nin borsadaki ilk günü de başarılı sayılır. Şirketin hisse değeri kapanışta 26 dolar civarında oldu yani çok büyük bir sıçrama yapamasa da düşüş de yaşamayarak günü dengede kapattı.

Yıllık geliri 1,38 milyar dolar olan şirketin alan adı kayıt, hosting, eposta başta olmak üzere verdiği hizmetleri dünyada 13 milyon kişi kullanıyor.

Yorumlar (5)
  1. YüZde 30 küçük bir sıçrayış gibi geldi galiba size ?

    1. Bende yanlış m okudum diye bir kez daha baktım ama gerçekten küçük gelmiş yazara.

  2. 4 yıl içinde değerini 2'ye katlamış. Alan adları ile kazandığını alan adlarının iki katından fazla fiyata tekrar satıyor. %30 'da ilk gün değer kazanıyor. Satılırken Godaddy bitti diyenler vardı!

  3. Renewal Renewal

    Bu tip sitelerin büyümesinde satış ortaklıgı sistemi önemli yer tutuyor.Satış ortaklıgına katılanlar forumlarda bloglarda her yerde siteyi övdüğü için para kazanmak için buda amazon gibi aldı başını gidiyor.

  4. Mehmet Yılmaz Doğan Mehmet Yılmaz Doğan

    godady ben ve arkadaşım 300 yakın domainlerim var ve 39 ve yılık yenileme ücreti 39 lira ödüyoruz yakında da byby diyoruz!