Mobil tabanlı müşteri hizmetleri platformu: invitalk

Mobil tabanlı müşteri hizmetleri platformu: invitalk

Invitelecom tarafından geliştirilen invitalk için mobil tabanlı bir müşteri hizmetleri platformu diyebiliriz.

Hem kullanıcılar hem de firmalar için fayda sağlama peşinde olan invitalk ile firmalar; seçtikleri anahtar kelimeler sayesinde diledikleri şehirdeki potansiyel müşterilerine ulaşmış oluyor. Kullanıcılar ise ücretsiz olarak uçak bileti, otobüs bileti, turizm ve tatil, çiçekçi veya çilingir gibi kategoriler altında listelenen firmaları arayabiliyor, görüşmeden memnun kalırlarsa favorilerine ekleyebiliyor.

Android ve iOS platformlarında yayında olan invitalk mobil uygulamasını indiren kullanıcılar, telefon numaralarını doğruladıktan sonra ad-soyad ve cinsiyet bilgilerini sisteme giriyor. Sonrasında geniş bir kategori listesinden ilerleyebilen kullanıcılar aynı zamanda arama da yaparak ihtiyaç duyduğu firmaya ulaşabiliyor.

Firmaların platformun web sitesi üzerinden kayıt olup kredi satın alabildiği invitalk'ta şu an için 150 kayıtlı firma ve telefon numarası doğrulanmış 2 bin kullanıcı yer alıyormuş.

invitalk-ekran-goruntusu

Platformda iletişim tek taraflı, yani sadece kullanıcılar arama yapabiliyor. Bunun dışında firmalar invitalk'a üye olduklarında mesai saatlerini, hizmet verdikleri anahtar kelimeleri, aranmak istedikleri lokasyonları ve firma bilgilerini girerek web üzerinden kredi yüklemesi gerçekleştiriyor. Kullanıcılar tarafından arandıkça kredisi düşen firmalar, ayrıca arama sonuçlarında öne çıkma ve toplu bildirim yapabilme gibi imkanlara da sahip.

Girişimle ilgili Invitelecom'dan Ögecan Arsoy ile konuştuğumuzda kendisi gelecek hedeflerini şu şekilde tanımladı: "Öncelikle Türkiye için, daha sonrasında yurtdışı için yeni ve etkili bir reklam mecrası olmak; kullanıcılara ise aradıkları firmaya ücretsiz ve hızlı ulaştıran bir rehber haline gelmek."

Gelir modelini firmalardan alacağı kredi ve diğer bazı özel hizmetler (toplu mesaj, arama sonuçlarında öne çıkma, CRM modülü gibi) üzerine kuran invitalk, kullanıcı kitlesini genişletebildiği ölçüde başarılı olacaktır. Girişimle ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.