Ankara'da geliştirilen anahtarsız akıllı giriş sistemi Jani, Indiegogo'da destek arıyor
Mobil

Ankara'da geliştirilen anahtarsız akıllı giriş sistemi Jani, Indiegogo'da destek arıyor

iBeacon teknolojisini kullanan girişimler dünyada ve Türkiye'de hızla yayılıyor. Ankara'da geliştirilen akıllı kapı açma sistemi Jani de (yani diye okunuyor) Indiegogo kampanyasıyla pazara adım atmak istiyor.

Jani, son olarak Apple Watch tanıtım gecesinde de gördüğümüz kapı kilitlerinin mobil cihazınız üzerinden açılmasını sağlayan iBeacon temelli bir sistem.

Jani'yi kilit sisteminize yerleştirdikten sonra kapınızı elinizi cebinizden çıkarmadan açabiliyor, istediğiniz kişilerin de sizin gibi anahtarsız olarak bu kolaylıktan faydalanmasını sağlayabiliyorsunuz.

Buna ek olarak Jani uygulaması akıllı bir asistan görevi de görüyor. Örneğin evden çıkarken ilacınızı içmeniz veya şemsiye almanız gerektiğini hatırlatabiliyor.

Indiegogo'da 40 bin dolar değerinde destek toplamak isteyen Jani'ye sahip olmak için şu anda 30 dolar + kargo ücretini ödemek yeterli oluyor. Destek arayışının 45 gün içinde başarıyla sonuçlanması halinde Jani'ler Haziran 2015'te Jani'leri sahiplerine gönderilecek.

Albatros'un 2. iBeacon projesi

Jani'nin geliştiricisi olan Arbatros Bilişim Teknolojileri, 2014 yılında Ankara Teknoloji Geliştirme Bölgesi Cyberpark’ta kurulan yeni nesil bir teknoloji şirketi. Daha önce iBeacon destekli mobil etkinlik rehberi olan NoteBe'yi geliştiren şirket Jani ile geniş bir kullanıcı kitlesine yayılmak istiyor.

Yorumlar (7)
 1. Aferin çocuklar helal olsun güzel ürün yapmışsınız. Hemen Kale kilid'e kapı-kilit üreticilerine yapışın. İnşaatçılara yapışın. Önü açık bir alan pazar henüz boşken hızla yol alın. Hayırlı olsun.

 2. Ahmet Çağar Ahmet Çağar

  Mac'e windows yüklediniz, bari ekranı göstermeseydiniz :)

 3. Yusuf Çetin Yusuf Çetin

  Helal olsun. Videosundan, pazarlamasina çok zor işler. Çocuklar uğraşmiş yapmiş.

 4. Mete Ayhan Mete Ayhan

  Bu zaten var samsung bunu yapıyor fakat fazla tutmadığından dolyı da zorlamıyor

  1. Mutlucbk Mutlucbk

   İnsan oğlu da zaten vardı ama, sen ben burdayız. Hiç bi'yerde "ilk defa" kelimesini görmedim de...

 5. artık herşey akıllanıyor :)

 6. Mertihsan Mertihsan

  Tebrik, saygı ,bol şans dilerim.