Güney Koreli kozmetik girişimi Memebox 29 milyon dolar yatırım aldı
Yatırım

Güney Koreli kozmetik girişimi Memebox 29 milyon dolar yatırım aldı

Dünyanın en büyük kozmetik ürün tüketicisi pazarlarından biri olan Güney Kore'de ortaya çıkan bir girişim olan Memebox, Yahoo'nun kurucu ortaklarından olan Jerry Yang ve Formation 8, Goodwater Capital ve Pejman Mar Ventures gibi VC'lerin de bulunduğu yatırımcılardan 17.5 milyon dolarlık Seri B fonu toplamayı başardı. Böylece Memebox, aldığı toplam yatırım miktarını 29 milyon dolara çıkardı.

Pazar itibariyle kozmetik ürünleri tüketimi açısından şirketin belli bir avantajı bulunurken, hedef olarak dünyaya açılma belirlenmiş. Operasyonlarını 3 yıldan bu yana sürdüren Memebox'ın kurucusu ve CEO'su daha önce Tom Ford markası için stajyer tasarımcı olarak çalışan Dino Ha Hyungseok. Dino, yaptığı açıklamalarda Memebox'ın artık farklı pazarlarda da büyütmek istediklerinin altını çiziyor.

Güney Kore'nin dünyaca ünlü markalara üretim gerçekleştiren bir güzellik ve cilt bakım ürünleri üreticisi olmasıyla dikkat çekmesi, bu ülkenin kendine özel dünya markası çıkarma ihtimalini de biraz güçlü kılıyor ve rekabet avantajı getiriyor diyebiliriz.

Yorumlar (1)
  1. Bayram Gözler Bayram Gözler

    Size yatırım yapacağınız alanı söylüyorum bakalım hangi Ehli Sünnet bir Müslüman çıkıpta araştırma yapacak,Arkadaş maden Dediğin yenilir içilir değil...Çıkaracakları maden Hatay topraklarından dışarı çıkacak mı ki, bir düşün...Amanos Dağları etrafına barajlar yapın...Aklı Selim biri çıkacak mı çok merak ediyorum...Allah aç gözlülerden korusun...Araştırma yapacak paranız yoksa benim 2000 TL Maaşımı vereyimde gidin araştırın...Dağların yapısı ve kayalıkların yosun toplaması...Bulutları çekiyor...Yani Kışları yağmur bulutları çok olacak...Araştırın dereler son 3-4 Yıldır taşıyo...Araştırın...Sonra madenler sizin olsun...Önce baraj yapın...