Google ilk fiziksel mağazasını Londra'da açtı
Genel

Google ilk fiziksel mağazasını Londra'da açtı

Günümüzde küresel şirketler yalnızca geliştirdikleri ürünlerle değil fiziksel olarak açtıkları ve tasarım olarak çok iyi kalitede olan mağazalarıyla da hem marka algılarını yönetiyorlar hem de müşterilerin ilgisini çekiyorlar.

Bu alanda şüphesiz ilk akla gelen şirket Apple. Şirketin mağazaları mimari ve iç tasarım anlamında meşhur. Teknolojinin hemen hemen her alanında faaliyet gösteren Google da bugün itibariyle ilk fiziksel mağazasını kullanıcılarla buluşturdu. Londra'da açılan ilk Google mağazasında, Google'ın kendi markalı ürünlerine ek olarak bazı Android tabanlı üçüncü parti ürünler de bulunuyor. Şirketin mağazada şu an için en fazla ön palana çıkardığı ürünse, geçtiğimiz Haziran ayında satışına başladığı Chromebook.

google-londra-magaza

Google'ın Londra'da açtığı mağazada alanında uzman müşteri temsilcileri de bulunuyor. Müşteri temsilcileri kullanıcılardan gelen soruları yanıtlama, ürünlerle ilgili eğitimler verme ve satış danışmanlığı görevlerini üstleniyor. Chromebook'un yanında mağazada Chromecast ve Android tabanlı akıllı telefonlar, tabletler, saatler ve diğer yan ürünler bulunuyor. Mağazada fiziksel ürünlerin yanı sıra şirketin ana uygulamarının denenmesi ve kullanıcıların bilgilendirilmesi içinde bir bölüm bulunuyor.

*Görsel Kaynak: The Telegraph

Yorumlar (4)
 1. Engin Engin

  google fantazilerini gerçekleştiriyor bence :) boşuna açmış mağazayı. Bence öncelikle başarılı bir mobil ürün çıkarmalılar telefon veya tablet olmalı sonrasında zaten mağazada olur zincir de. 20 bin google çalışanı düşünememiş bunu ben düşündüm :))

 2. fiziksel, retail'in ilginç bir çevirisi olmuş sanki onun yerine 'parekende' öneriyor tureng bence de daha uygun gibi.

 3. Cüneyt Yildiz Cüneyt Yildiz

  Google'ı ankamak için onun gibi yaşamak gerek stratejik hamlelerinin tadını çıkarırken arkanıza yaslanın.

 4. Aydın Aydın

  perakende mağazası olacak arkadaşlar.

  fiziksel mağaza tam doğru çeviri değil.