TrendBox: Modanın 'Tinder'ı kullanıcıyla ürünü beğeni bazında eşleştiriyor

TrendBox: Modanın 'Tinder'ı kullanıcıyla ürünü beğeni bazında eşleştiriyor

İstanbul, Türkiye'de geliştirilen TrendBox, popüler çöpçatanlık uygulaması Tinder benzeri yapısıyla dikkat çekiyor. Şimdilik yalnızca iOS platformunda yayında olan uygulama ile 20'ye yakın e-ticaret sitesinde yer alan 500 bin ürünü listeleyebiliyor, beğendiniz ürünleri sağa beğenmediklerinizi ise sola çekebiliyorsunuz.

Dilerseniz satın alma bağlantısı üzerinden ürünün satıldığı e-ticaret sitesine yönlendirme yapan TrendBox, bunun haricinde kullanıcılarının kişisel bilgi ve beğenilerinden yola çıkarak onlara en çok sevecekleri ürünleri listelemeyi amaçlıyor.

Üye girişi yapmadan da kullanılabilen uygulamaya Facebook ile giriş yapabilir, ya da üç adımdan oluşan üyelik formunu doldurabilirsiniz. TrendBox'a üye olmanızın ardından uygulama üzerinde beğendiğiniz ürünleri tek bir ekrandan görebilmenizin haricinde, uygulamanın sizin için özel olarak seçtiği ürünleri görmeye başlıyorsunuz.

Yaklaşık 1 ay önce yayına giren uygulama şu an için e-ticaret siteleriyle görüşme halindeymiş. 500'ün üzerinde üyeye sahip olan TrendBox'ta bir kullanıcı ortalama 10 dakika süre geçirirken ortalama 100 ürüne bakıyormuş.

trendbox-ekran-goruntusu

Bir yandan da Android tarafı geliştirilmekte olan TrendBox; Murat Hacıoğlu, Kemal Acar ve Bera Başkurt tarafından kurulmuş bir girişim. Kurucu ortaklardan Hacıoğlu ile konuştuğumuzda kendisi affiliate haricinde veri analizi, akıllı algoritmalar ve big data üzerinde durduklarını kaydetti.

Bunun dışında önümüzdeki dönemde affiliate için e-ticaret siteleriyle olduğu kadar markalarla da özel anlaşmalar yapmak istediklerini belirten Murat Hacıoğlu, ilerisi için 'Alışverişin Akıllı Tinder'i' olarak tarif edilebilecek bir vizyondan bahsetti. Şu an için MVP, yani çalışan en küçük versiyonuyla yayında olan TrendBox hakkındaki gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.