AdVenture Capitalist ile ‘yatırımcılık oyunu’ oynamak mümkün
Arama
Oyun

AdVenture Capitalist ile ‘yatırımcılık oyunu’ oynamak mümkün

AdVenture CapitalistWebrazzi okurlarının da hoşlanma ihtimali oldukça yüksek bir oyun son günlerde bir hayli dikkat çekiyor. AdVenture Capitalist adlı oyun bir sermaye değerlendirme oyunu, içinde yatırımdan tutun melek yatırıma, ve tabi bol haneli dolarlara kadar pek çok öğe barındırıyor.

4 dolarlık sermayenizle başladığınız oyuna önce limon satarak başlıyor, sonrasında ise banka sahibi ya da petrol şirketi sahibi olmaya giden bir serüvene çıkıyorsunuz. Oyun bu aşamaları atlarken oldukça sürükleyici dizayn edilmiş. Başladığınız zaman bırakamadığınız bir özelliğe sahip, oyunda ilerledikçe küçük işleri müdürlerinize devrediyorsunuz, böylece maaşlı çalışanlarınız oluyor ve siz de bu arada yeni sektörlere adım atıyorsunuz. Bununla birlikte girdiğiniz sektörlerde yeni mekan/şube sayısını artırarak işinizin hacmini büyütüyor, daha da çok kazanmaya başlıyorsunuz.

IMG_7932

Oyunda dilediğiniz zaman hisse satışı gerçekleştirmeniz mümkün. Bu durumda oyunu bir nevi sıfırlıyor, daha farklı taktiklerle daha çok para kazanmanın yollarını arayabiliyorsunuz. Oyundaki bir diğer özellik ise Upgrade’ler. Bunlar aracılığıyla süreçleri hızlandırıyor veya daha çok para kazanabiliyorsunuz.

Hyper Hippo Games tarafından geliştirilen, hem iOS versiyonu hem de Android versiyonu bulunanan AdVenture Capitalist’in Unity altyapılı web sürümü de bulunuyor. Ücretsiz olan oyunda bazı oyun içi satın almalar konunlandırılmış olduğunu da belirtelim. Grafiksel olarak pek bir şey vaat etmemesine rağmen epey sürükleyici bir oyun olmayı başarmış AdVenture Capitalist. Bir göz atmaya değecektir.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (6)
 1. erkam dedi ki:

  Hata veriyor android tarafi

  1. Murat dedi ki:

   Bi bitmediniz ya, bi bitmediniz… Ne hatası veriyor merak ediyorum ?? LG G2 modelde yükledim hiçbir hata almadım.

 2. Vay be limon satmaktan nerelere geliniyomuş 🙂

 3. technonur dedi ki:

  gaza geldim yarin bikasa limonla carsamba pazarina tezgah kurucam tüm webrazzi takipcilerini beklerim 😀 organik bunlar organik

 4. new master dedi ki:

  Angel olayını çözen var mı 🙂

 5. volki dedi ki:

  Onda sifirladikca angel kazaniyoruz sanirim. Ne kadar gelistirirsek o kadar angel kazaniliyor. Ve yatirimlariniz ucuzluyor daha cok kazaniyorsunuz. Tabi uzun bi surec gerektirebilir

Bir Yorum Yazın