Villakolik: Kıbrıs'ta Villa kiralamak isteyenlere kapılarını açıyor

Villakolik: Kıbrıs'ta Villa kiralamak isteyenlere kapılarını açıyor

villakolik kibris girne kiralik villaKKTC merkezli turizm şirketi Go North Cyprus Travel, günlük villa kiralama sitesi Villakolik.com ile Türkiye'den müşterilere ulaşmak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde, Girne'de günlük villa ve yazlık ev kiralamak isteyenler için ilk adres olmak istiyor.

Go North Cyprus, 2001 yılında KKTC'de İzzet Zorlu ve Berkan Ocal tarafından kurulan bir turizm şirketi.  37 otel ve 14 farklı uçak şirketiyle anlaşarak hazırladığı paketlerle yılda 7 bin kişiyi ağırlayan bir turizm potansiyeli yakalamış. 2014 yılında, yüzde 70'i İngiltere'den olan 170 bin kullanıcı, 1.1 milyon kez sayfa görüntülemiş.

Turizm potansiyelini kullanmak istiyor

Şu anda Kuzey Kıbrıs'taki 41 villa ve 6 daire üzerinden hizmet veren Villakolik.com, tamamen Türkçe ve Kıbrıs'ta villa arayan, İngilizce bilen/bilmeyen herkese ulaşmak istiyor. Sadece 'günlük, mütakil havuzlu villa' kiralamasına odaklanıyor. Kıbrıs'ın turizm potansiyelini kullanmak ve Türkiye'deki bilinirliğini de artırmak istiyor.

kıbrıs'ta villa kiralamak Go North Cyprus'un diğer bir girişimi olan AmyVillas.co.uk ise Villakolik'ten daha önce açılmış. Başta İngiltere olmak üzere yabancı ülkelerden gelen turistleri ağırlıyor. AmyVillas'ta 84 villaya karşılık 14 tane de apartman kiralanabiliyor.

KKTC'de girişimci olmak

Go North Cyprus'ın kurucularından Berkan Ocal, Kuzey Kıbrıs'ın girişimcilik anlamında çok ileri olmadığını söylüyor ki bunun başlıca nedenleriden biri Kuzey Kıbrıs'ın maruz kaldığı siyasi-ekonomik ambargo. Ancak Go North Cyprus, internet sayesinde kendi ekonomisini kurmayı başarmış ve Türkiye'den de bu anlamda faydalanmak istiyor.

Umarım önümüzdeki dönemde Türkiye-KKTC arasındaki ilişkiler sadece siyasi alanda değil, girişimcilik anlamında da daha ileri bir noktaya taşınır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.