Spotify, Vodafone iş birliğiyle Türkiye'de hızlanacak

Spotify, Vodafone iş birliğiyle Türkiye'de hızlanacak

Vodafone ve Spotify, Vodafone müşterilerinin Spotify premium'a indirimli üye olmasını sağlayan iş birliğini bugün duyurdu. Türkiye, daha önce Birleşik Krallık, İrlanda, İtalya, Portekiz ve Avustralya olmak üzere beş ülkede farklı tekliflerle sunulan iş birliğinin duyurulduğu altıncı ülke oldu.

Vodafone Türkiye CEO'su Gökhan Öğüt'ün öncelikle gençleri hedeflediklerini belirttiği anlaşmayla birlikte, "Spotify Premium'lu Esnek Tarifeler" Vodafone Freezone tarifeleri arasında sunulmaya başlandı. Hem faturalı hem faturasız Vodafone abonelerinin yararlanabildiği tekliflerde, Spotify premium üyeliği ilk ay ücretsiz ve devamında indirimli sunuluyor. Örneğin Vodafoen Freezone'un Faturasız Esnek Tarife kullanıcıları Spotify Premium üyeliği için ayda 4,90 TL ödüyor. Tarife, aylık 500 MB ek internetle birlikte geliyor.

Spotify açısından işbirliği, dünya genelinde Çin'den Latin Amerika'ya 30 farklı telekom operatörüyle anlaşması bulunan şirketin Türkiye'deki potansiyel kullanıcılara erişimini arttırması yönüyle önemli. Bununla birlikte Spotify Avrupa Genel Müdür Jonathan Forster'ın açıkladığı bir diğer önemli fayda ise Vodafone Türkiye'nin Spotify'ın yerelleşmesi sürecine ivme kazandırması. Forster, günde 20 bin şarkının yüklendiği Spotify'ın Türkçe müzik kütüphanesini geliştirmek ve yerel içeriğe ulaşmak için Vodafone Türkiye desteğinin önemli olduğunu söylüyor. En önemli önceliğini büyüme olarak belirleyen Spotify, dünyanın her yerinde, her türden müziğin yer aldığı küresel bir müzik platformu haline gelmek istiyor.

Duyurulan tekliflerse bir başlangıç niteliğinde zira Gökhan Öğüt, Türkiye'de bu yıl 4G'nin lansmanıyla birlikte ileri tekliflerin de sunulacağını söylüyor.

İşbirliği kapsamında geçtiğimiz Kasım ayında Avustralya'da Vodafone Red müşterilerine Spotify premium üyeliği tamamen ücretsiz sunulmaya başlanmıştı. Benzer teklifler işbirliğinin ilerleyen aşamalarında Türkiye'de de sunulabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.