Kadınların sosyal ağı Kadınlar Kulübü ayda 10 milyon kişiye ulaşıyor

2000'li yılların başlarında, 'kadınlara yönelik kapsamlı bir web sitesi olmayışı' açığını kapatmak üzere kurulan Kadınlar Kulübü için günümüzde yoluna başarıyla devam eden en büyük dikey içerik portallarından birisi diyebiliriz.
Kadınların sosyal ağı Kadınlar Kulübü ayda 10 milyon kişiye ulaşıyor

kadinlar-kulubu-logo2000'li yılların başlarında, 'kadınlara yönelik kapsamlı bir web sitesi olmayışı' açığını kapatmak üzere kurulan Kadınlar Kulübü için günümüzde yoluna başarıyla devam eden en büyük dikey içerik portallarından birisi diyebiliriz..

Kadınların sağlıktan aile sorunlarına, mutfak gereçlerinden çocuklarının eğitim hayatına kadar neredeyse her konuyu takip ettiği, konuştuğu ve paylaştığı Kadınlar Kulübü, aynı zamanda markalar ve dijital sektör için de sahip olduğu kitle odaklı ve online görünümle oldukça değerli bir yerde.

Yıllar önce tüp bebek konusunda günlük tadında yazılan içeriklerle temelleri atılan Kadınlar Kulübü bugün ise yalnızca blog yazılarından oluşan portalı, milyonlarca mesajla dev bir arşiv görevi göre forumu, üyelerine sunduğu Pro Kart, Kadınlar Kulübü TV ve diğer bazı ek projelerle öne çıkıyor.

Aylık 50 milyon sayfa gösterimi, 10 milyona yakın tekil kullanıcı

Aylık 50 milyon sayfa gösterimi barajını aşmayı başaran Kadınlar Kulübü, aynı zamanda 10 milyona yakın tekil kullanıcıya ulaşıyor ve okuyucuları ortalama 15 dakika sitede vakit geçiriyor. Sadece kadınlar üye olabildiği Kadınlar Kulübü'nün üye sayısıysa 450 binin üzerinde.

Platformda en popüler olan kategoriler sırayla tüp bebek, estetik ve 'bir derdim var'. Bunun dışında üyelerin büyük çoğunluğu 25-35 yaş aralığında, lokasyon olarak da tahmin edebileceğiniz gibi İstanbul, Ankara ve İzmir ilk üçte yer alıyor.

Kadınlar Kulübü hem sayfa giydirmeden banner gösterimine kadar çeşitli online reklam seçeneklerine sahipken hem de bölüm sponsorluğu gibi bazı ek modellerle yoluna devam ediyor.

kadinlar-kulubu-ekran-goruntusu

Kurucu ortaklarda tamamen ya da büyük oranda 'exit' düşüncesi hakim

Kadınlar Kulübü kurucu ortaklarından olan Mustafa Eğerci ile konuştuğumuzda kendisi bugüne kadar hiç yatırım almadan yola devam ettiklerini, ama artık ya tamamen ya da büyük oranda 'exit' düşüncesi içinde olduklarını aktardı.

Eğerci konuyla ilgili olarak "Sitenin geliştirilmesi için aklımızda hala yeni projeler var ve bunlar için de yatırımcı arayışına girmiş bulunmaktayız. Aslında yatırımdansa önceliğimiz bizim gene işin mutfağında olduğumuz, sitemizin yüzde 60-80 gibi bir oranının satışı." şeklinde konuştu.

2014 yılı ortasında radikal bir kararla forum altyapısını tamamen değiştiren Kadınlar Kulübü, bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de bazı yan proje ve modellerle okuyucularına yarar sağlamak istiyor. Aldığımız bilgilere göre 2014 yılı içinde aktif olan Kadınlar Kulübü TV'yi zamanla büyütme amacında olan şirket, önce düzenli canlı yayın programı sonrasında da düzenli bir yayın akışına sahip olmayı planlıyor. Bunun dışındaki planlardan bir diğeri ise basılı yayın.

Kendilerini hiçbir zaman bir forum ya da içerik sitesi olarak görmediklerinin altını çizen Mustafa Eğerci, Kadınlar Kulübü'nü 'kadınların sosyal ağı' olarak tanımlıyor. Platformla ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.