Kadınların sosyal ağı Kadınlar Kulübü ayda 10 milyon kişiye ulaşıyor
Girişim

Kadınların sosyal ağı Kadınlar Kulübü ayda 10 milyon kişiye ulaşıyor

 • 2000'li yılların başlarında, 'kadınlara yönelik kapsamlı bir web sitesi olmayışı' açığını kapatmak üzere kurulan Kadınlar Kulübü için günümüzde yoluna başarıyla devam eden en büyük dikey içerik portallarından birisi diyebiliriz.

kadinlar-kulubu-logo2000'li yılların başlarında, 'kadınlara yönelik kapsamlı bir web sitesi olmayışı' açığını kapatmak üzere kurulan Kadınlar Kulübü için günümüzde yoluna başarıyla devam eden en büyük dikey içerik portallarından birisi diyebiliriz..

Kadınların sağlıktan aile sorunlarına, mutfak gereçlerinden çocuklarının eğitim hayatına kadar neredeyse her konuyu takip ettiği, konuştuğu ve paylaştığı Kadınlar Kulübü, aynı zamanda markalar ve dijital sektör için de sahip olduğu kitle odaklı ve online görünümle oldukça değerli bir yerde.

Yıllar önce tüp bebek konusunda günlük tadında yazılan içeriklerle temelleri atılan Kadınlar Kulübü bugün ise yalnızca blog yazılarından oluşan portalı, milyonlarca mesajla dev bir arşiv görevi göre forumu, üyelerine sunduğu Pro Kart, Kadınlar Kulübü TV ve diğer bazı ek projelerle öne çıkıyor.

Aylık 50 milyon sayfa gösterimi, 10 milyona yakın tekil kullanıcı

Aylık 50 milyon sayfa gösterimi barajını aşmayı başaran Kadınlar Kulübü, aynı zamanda 10 milyona yakın tekil kullanıcıya ulaşıyor ve okuyucuları ortalama 15 dakika sitede vakit geçiriyor. Sadece kadınlar üye olabildiği Kadınlar Kulübü'nün üye sayısıysa 450 binin üzerinde.

Platformda en popüler olan kategoriler sırayla tüp bebek, estetik ve 'bir derdim var'. Bunun dışında üyelerin büyük çoğunluğu 25-35 yaş aralığında, lokasyon olarak da tahmin edebileceğiniz gibi İstanbul, Ankara ve İzmir ilk üçte yer alıyor.

Kadınlar Kulübü hem sayfa giydirmeden banner gösterimine kadar çeşitli online reklam seçeneklerine sahipken hem de bölüm sponsorluğu gibi bazı ek modellerle yoluna devam ediyor.

kadinlar-kulubu-ekran-goruntusu

Kurucu ortaklarda tamamen ya da büyük oranda 'exit' düşüncesi hakim

Kadınlar Kulübü kurucu ortaklarından olan Mustafa Eğerci ile konuştuğumuzda kendisi bugüne kadar hiç yatırım almadan yola devam ettiklerini, ama artık ya tamamen ya da büyük oranda 'exit' düşüncesi içinde olduklarını aktardı.

Eğerci konuyla ilgili olarak "Sitenin geliştirilmesi için aklımızda hala yeni projeler var ve bunlar için de yatırımcı arayışına girmiş bulunmaktayız. Aslında yatırımdansa önceliğimiz bizim gene işin mutfağında olduğumuz, sitemizin yüzde 60-80 gibi bir oranının satışı." şeklinde konuştu.

2014 yılı ortasında radikal bir kararla forum altyapısını tamamen değiştiren Kadınlar Kulübü, bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de bazı yan proje ve modellerle okuyucularına yarar sağlamak istiyor. Aldığımız bilgilere göre 2014 yılı içinde aktif olan Kadınlar Kulübü TV'yi zamanla büyütme amacında olan şirket, önce düzenli canlı yayın programı sonrasında da düzenli bir yayın akışına sahip olmayı planlıyor. Bunun dışındaki planlardan bir diğeri ise basılı yayın.

Kendilerini hiçbir zaman bir forum ya da içerik sitesi olarak görmediklerinin altını çizen Mustafa Eğerci, Kadınlar Kulübü'nü 'kadınların sosyal ağı' olarak tanımlıyor. Platformla ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (15)
 1. Alanında başarılı sitelerden birisidir.

 2. Gerçekten başarılı bir portal karşılaştığım bazı sorunları arattığımda sürekli karşıma çözüm sunuyor.

 3. Mahmure Mahmure

  bu kadar büyük olduklarını bilmiyordum gerçekten iyi bir başarı yakalamışlar tebrik ediyotrum ve başarılar diliyorum....

 4. yazinin anafikri exit. ana kelime exit. yani sahipleri siteyi satmak istiyor. yatirimci buraya bakar denmis ve reklam verilmis. umarim istedikleri gibi olur.

 5. Harika bir site googlede ne aratsam karşıma bu site çıkıyor.

 6. Alışveriş Alışveriş

  Aceba düşündükleri rakam nedir? Kazanç vs. pek bahsedilmemiş, satacağız almak isteyen varsa buyursun tadında bi reklam yazısı olmuş hayırlısı.

 7. Burcu Akın Burcu Akın

  Düzenli olarak takip ettiğim bir site. Bu yazı da da siteyi mi satıyorlar, ortak mı alıyorlar anlamış değilim.

 8. Ahmet Durak Ahmet Durak

  evet neden yapılıyor acaba, orada tabloda.com diye kanvas tablo satışı yapan bir site gördüm, gayet güzeldi mesela.

 9. Görsel sanatlar son yıllarda dekorasyon trendleriarasında yer alan en önemli unsurlardan birisi haline geldi. Özellikle de günümüz modern dekorasyonları içerisinde tablo kullanımı her geçen gün daha popüler hale gelirken, kullanıldığı alanlara son derece modern ve şık bir etki yaratıyor. Mekan içerisindeki tüm atmosferin tümüyle değişmesini sağlayarak, son derece küçük dokunuşlarla büyük farklar yaratabilme şansı sağlıyor. Yaşam alanlarının veya ofislerin dekorasyonlarında duvarların boş kalması soğuk ve boş bir görsellik meydana çıkartacağından duvarlarda kullanılacak birbirinden farklı ve şık temalardaki tablolar ile mekan içerisinde daha zengin bir görsellik yaratabilmek mümkün oluyor. Her dekorasyon tarzına ve her zevke uygun tablo modellerinin bulunuyor olması da yapılacak seçimlerin çok daha özgür biçimde yapılabilmesine yardımcı oluyor ki bu yüzden de günümüzde son derece yoğun şekilde ilgi görüyor. Tablo Tasarımlarında İçerik Çeşitliliği Kaliteli, şık ve özgün görsellikler yaratan tablo modelleri içerisinde dekorasyon içerisinde yer alan renklere uyum sağlayacak ve aynı zamanda da özel bir dokunuş ile mekan içerisindeki atmosferi değiştirecek tablo modellerinde zengin model çeşitliliği bulunuyor. Günümüzde tablolarda panaroma, dekoratif, şehir, sanatsal, manzara, çiçek, İstanbul, siyah beyaz, parçalı ve soyut gibi farklı tarz ve zevklere özel oldukça zengin tasarım çeşitliliği bulunuyor. Son dönemlerde tarihe olan ilginin artması her alanda tarihi dokuyu yansıtacak türde detayların sıklıkla kullanılmasına yol açıyor. Özellikle de yaşam alanlarında Osmanlı sanat ve motiflerini en etkin biçimde kullanmak isteyenler için Osmanlı ve Hat sanatını içeren birbirinden etkileyici tablo modelleri bulunuyor. Bu noktada tabloda.com tarafından sunulan birbirinden özel model çeşitleri bulunuyor. Son yıllarda dekorasyon trendlerinde fazlasıyla ön plana çıkan kanvas tablolar, özellikle modern dekorasyon tarzının en vazgeçilemez çeşitlerinden birisi olarak sıklıkla tercih ediliyor. Tabloda son derece yüksek görüntü kalitesi ve dekoratif tasarım şekli ile her alanda rahatlıkla kullanılabilen kanvas tablolar içerisinde farklı tasarım seçeneklerinin bulunuyor olması da kanvas tablolarda da çok daha özgür biçimde seçim yapabilme şansı sağlıyor. Türkiye’de hayatın her alanında kullanılabilecek birbirinden özel tablo modellerinde özellikle isteğe özel ve kişisel zevkleri yansıtacak tablonu kendinden tasarla seçenekleriyle http://tabloda.com/ portalındaonline tablo alışveriş imkanı bulunuyor.

 10. Tarzsec Tarzsec

  Bu konuda oldukça başarılar. Özellikle forumları tam kadınlara yönelik diyebiliriz.

 11. Tablo Center Tablo Center

  Özellikle kadınların çok girdiği ve takip ettiği bir site..mütavazi bir site gibi görünüyor ama çok büyük reklam bütçeleri istiyorlar :)

  1. Hatice Türksoy Hatice Türksoy

   o reklamları öle usulca istiyorlarmış ki inanamazsınız :)

 12. Hatice Türksoy Hatice Türksoy

  Kadınlar kulubü içerik açısından incelendiğinde oldukça zengin ve başarılı bir platform , özelikle populer sosyal medya kanalları çıktıktan sonra önemsizleşti sanılan forumlar için iyi bir cevap. Fakat bir arkadaşım aracılığı öğrendiğim şeye çok şaşırdım ürünler ya da belli kişiler için ücret alıp almadıklarına bağlı olarak sitelerinde olumlu yorumlara izin veriyorlar, onlara gelen olumsuz yorumları ücret talebi ile kaldırıyorlarmış ve bunuda yazılı olarak asla talep etmiyorlamış bir çeşit illagalite yani . Ayrıca arkadaşın dediğine göre gerçek tüketicilerinden gelen yorumları da sahte hesap olmakla suçlamışlar . Bu benzeri hareketler bence üllemizde hızla gelişen dijital ortam açısından içler acısı bir durum kanımca, çünkü oluşan bu sektörün genelinede zarar vermiş oluyorlar biraz bu işleri yaparken keşki global ölçekli düşünseler belki gerçek global başarılar çoğalıcak

 13. severek takip ediyoruz ama çok çeşitli kadın siteleri mevcut çok hit alan kadın siteleri var. www.siyahruj.com mesela kaliteli içerik üreten bir site çeşitlendirebiliriz.

 14. Fatih. Akın Fatih. Akın

  www.rujmuj.com da kadınlar kulübüne rekabet edecek derecede güzel ve başarılı bir site. Keza içeriği haberleri çok ta güzel. Bence alternatiflere bakın. Çünkü bu kadınlar kulübü zaten yeterince kazanmış. Küçüklere yönelelim ki hayal kırıklığğına uğramadan yayıncılık hayatına devam edebilsinler.