ON: İnternetten alışveriş yaparken 'beden ölçülerini' sorun edenler için akıllı mezura
E-Ticaret

ON: İnternetten alışveriş yaparken 'beden ölçülerini' sorun edenler için akıllı mezura

beden olculerini bulmak xyzeİnternetten giysi alışverişi yapmayanlar gerekçe olarak 'kıyafetleri deneyerek almak' istediklerini söyler. Bunun sebebi de beden ölçüleri karmaşasıdır. XYZE, söz konusu kitleyi e-ticarete kazandıracak bir çözüm sunuyor.

XYZE'nin ON adını verdiği dijital metre, 18 aylık bir araştırmayla geliştirilen bir akıllı mezura. Vücut ölçülerinizi hesaplayıp, internetten giysi alışverişi yapmanızı kolaylaştırıyor.

Akıllı mezura ile vücut ölçüleri nasıl hesaplanır?

Bir dijital makara içine sarılmış bant şeridi olarak düşünebileceğiniz On, vücut ölçülerinizi kolayca hesaplamanızı sağlıyor. Yaptığınız ölçümler mobil uygulamaya aktarılıyor ve kaydediliyor.

H-Farm adlı kuluçka merkezinden destek alan İtalyan girişim sadece beden ölçülerinizi hesaplamakla kalmıyor. Size özel tanımladığı 'XYZE ID' ile herhangi bir markada size en uygun kıyafeti öneriyor. Hem cihaz satışıyla hem de fiziksel ve e-ticaret mağazalarına yazılım lisanslamasıyla gelir elde etmeyi hedefliyor.

Indiegogo'daki kampanyayla ön sipariş almaya başlayan XYZE, şimdilik 60 bin Euro'luk destek talebinin yüzde 7'sini toplayabilmiş. Nesnelerin interneti kapsamına alabileceğimiz girişim gerçekten anlamlı bir iş yapıyor. Indiegogo kampanyasının başarılı olması durumunda da bunun bir ihtiyaç olduğunu söylebiliriz.

XYZE'yi desteklemek isterseniz Indiegogo sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar (5)
 1. gereksiz mezurayı ölçüp kendi ölçümü alabiliyorum asıl olan firmaların ürünleri listelerken doğru ürünün ölçülerini girmeleri gerekir. standart S M L XL ölçülerini sabit olarak girdiklerinden siz bedeninizi iyi bilseniz bile ürün size olmayacaktır.

 2. Technonur Technonur

  bu olayi benim insaatlarda kullandigim metrede yapiyor 2 lira :D .... aslinda böyle seylerde asil sorun beden ölcüleri degilde kiyafetlerin dogru düzgün bir standartinin olmayisi. a firmasindan atiyorum xl aliyorsun tam oturuyor b firmasindan l beden aliyorsun genis geliyor böyle ironik olaylar oluyor. bu olayin asilmasi icin bence en büyük adim uluslararasi bir standart olusturulup kiyafetlerin bedenlerinin hep ayni ölcüde olmasi saglanmali. mesela xl dedinmi kalca 120 gögüs 90cm vs gibi yada s m l xl gibi ölcüler yerine direkt olarak cm olarak en önemli bölgelerin bilgisi verilmesi. böylece bu sorun tamamen ortadan kalkar..

 3. Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi

  Çok ilginç bir şey

  Özellikle ısmarlama gömlek yapan kişiler fayda görecektir.

 4. Jetsform Jetsform

  bunu bir kere kullan at

 5. Bu tarz bir ürün olur mu bilmem de bu soruna çözüm gerekiyor gerçekten. Hele biraz kilolu veya zayıfsanız internetten bazı ürünlerin alışverişi sıkıntı oluyor