KaiserGames'in Kral Oyun ve diğer oyun portalları Giga Digital tarafından satın alındı

KaiserGames'in Kral Oyun ve diğer oyun portalları Giga Digital tarafından satın alındı

KaiserGames.com Kraloyun cocuk oyunlari giga digitalTürkiye'nin popüler ücretsiz oyun sitelerinden Kraloyun.com'un çatı şirketi KaiserGames, Almanya'da çeşitli teknoloji ve oyun portallarının sahibi GIGA Digital tarafından satın alındı.

KaiserGames, Almanya'da İlker Aydın tarafından kurulan bir girişim ve özellikle Kraloyun sitesiyle Türkiye'de çocuk oyunları pazarının en bilinen markalarından. Aldığımız bilgiye göre KralOyun başta olmak üzere tüm KaiserGames portalları artık Giga Dijital'in çatısı altına giriyor.

Almanya’da trafiği ile birinci sırada yer aldığını öğrendiğimiz SpielAffe.de de ve KaiserGames'e ait bir başka oyun portalı olan Games1.com da Giga Digital'e devrediliyor. Kraloyun.com satildi

HTML5 oyun geliştirmeye devam edecek

Satış konusundan herhangi bir rakam paylaşmasa da İlker Aydın, Giga Digital'in Kaiser Games portallarını daha yukarıya taşıyacağına inandığını söylüyor. 2013'te kurduğu HTML5 tabanlı oyun geliştirme şirketi famobi.com'un başında kalmaya devam edeceğini ve GIGA Digital ile birlikte çalışacaklarını da ekliyor.

KaiserGames, daha önce Good Games Studios'un Türkiye açılımına aracılık etmişti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.