Bir Kaç İyi Adam: Girişiminize ücretsiz ve karşılıksız yazılım ve tasarım desteği veren proje

Bir Kaç İyi Adam: Girişiminize ücretsiz ve karşılıksız yazılım ve tasarım desteği veren proje

Türkiye'de internet ve teknoloji alanında görmeye pek alışık olmadığımız türden bir proje; sadece gönüllülerden oluşan ve içerisinde farklı alanlarda uzmanlıklara sahip kişilerden oluşan Bir Kaç İyi Adam, girişiminize ücretsiz ve herhangi bir karşılık beklemeden yazılım, tasarım, dijital pazarlama ve proje yönetimi alanlarında ihtiyacınız doğrultusunda destek veriyor.

Yazılım geliştirme uzmanı Ramazan Hocaoğlu öncülüğünde başlatılan proje bir anda ortaya çıkmış ve henüz aktifleşeli 1 hafta olmuş. Ancak açılmasının ardından kısa süre geçmesine rağmen her gün 10'dan fazla destek mesajı aldıklarını, bunun yanında 20 farklı girişimden destek talebi geldiğini söylüyorlar.

bir-kac-iyi-adam-ücretsiz-destke

Destek verecekleri girişimleri titizlikle seçen ekip bunun için öncelikle talepte bulunan ekipte teknoloji ve internet alanında en az bir konuda yetkinliğe sahip bir kişi olmasını, bunun yanında fikre inanıp ciddi şekilde vakit ayırabileceğini görmek istiyor. Bugüne kadar aldıkları 20 destek talebinden 5 tanesiyle görüşmelerin ilerlediğini ve yakın zamanda destek vermeye başlıyacaklarını ayrıca belirttiler.

Bir Kaç İyi Adam'a fikriniz ile ilgili olarak ulaşmak ise oldukça kolay. Siteleri üzerinde belirtilen email adresi üzerinden yollanan bir mesaj sonrası ilk görüşmeler başlıyor. Ardından telefon ve mail yoluyla iletişim devam ettikten sonra ekip eğer girişimin kurucularının fikirlerine inanıp vakit ayırabileceklerini gördükten sonra karşı tarafın ihtiyaçları doğrultusunda kendi ekipleri içerisinden yardım edecek uzmanları belirledikten sonra süreç başlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.