Rocket Internet online yemek siparişi şirketi Talabat'ı 150 milyon Euro'ya satın aldı
Yatırım

Rocket Internet online yemek siparişi şirketi Talabat'ı 150 milyon Euro'ya satın aldı

Berlin merkezli Rocket Internet son dönemlerde özellikle online yemek siparişi şirketlerine odaklanmış durumda. Geçtiğimiz hafta Avrupa'nın bu alandaki lider şirketi Delivery Hero'nun %30'unu 496 milyon Euro karşılığında satın alan şirket, bugün de Kuveyt merkezli Talabat'ın tamamını yaklaşık 150 milyon Euro'ya satın aldığını duyurdu.

Kuveyt'in dışında, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn, Umman ve Katar'da hizmet veren Talabat özellikle Kuveyt, BAE ve Suudi Arabistan'da güçlü konumda bulunuyor.

Satın alma ile ilgili işlemlerin önümüzdeki haftalarda tamamlanacağı da Rocket Internet tarafından yapılan duyuruda paylaşılan bilgiler arasında.

Rocket Internet'in sahipleri Samwer kardeşlerin Türkiye'nin lider online yemek siparişi şirketi Yemeksepeti'nde %11.36 ortak olduklarını geçtiğimiz günlerde yazdığımız haberde belirtmiş ve Yemeksepeti'nin olası satışıyla ilgili duyumlarımızı sizlerle paylaşmıştık.

Şirketin bölgede gerçekleştirdiği bu satın alma önümüzdeki dönemlerde duyabileceğimiz olası bir Yemeksepeti haberine beklentiyi iyice yükseltti. Yemeksepeti ile gerçek anlamda bölgede lider konuma gelebilecek olan Rocket Internet bu fırsatı değerlendirecek mi hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar (3)
  1. Ümit Büyükyıldırım Ümit Büyükyıldırım

    Online yemek siparişi, gelip geçici değil, uzun yıllar varolacak bir iş modeli. Rocket Internet, akıllı bir hamle yaparak henüz taşlar yerine tam oturmamışken tüm pazarı tekeli altına almaya çalışıyor.

  2. Bu satin alim haberiyle , artik yemeksepeti satisinin rocket internet tarafindan gerceklesecegi de %95 kesinlesmis oldu ( kisisel görüsüm) . Delivery hero zaten zaman zaman webrazzi makale , videolarinda takip ettigimiz icin , Türkiye ilgilerinin coktandir varoldugu kesin.E Samwerler delivery heronun 30% hisse satin aldi ve yemeksepetine de ortaklar..bu noktadan sonra tahmini bir cocuk dahi yapabilir

  3. Ahmet Akdel (@ahmetakdel) Ahmet Akdel (@ahmetakdel)

    Oliver Samwer DLD2015'te Rocket internet Google gibi değil Volkswagen gibi çalışıyor demişti ama Voswosu da geçtiler :)