Teknoloji bloğu ReadWrite, Wearable World tarafından satın alındı

Teknoloji bloğu ReadWrite, Wearable World tarafından satın alındı

Bir dönemin en popüler teknoloji bloglarından ReadWrite, eski adıyla ReadWriteWeb, San Francisco merkezli kuluçka merkezi Wearable World tarafından satın alındı. Venture Beat'in verdiği haberde, Wearable World CEO'su Redg Snodgrass'ın ReadWrite'ın satın alındığını doğruladığı belirtiliyor.

Anlaşmanın detaylarıyla ilgili olarak henüz bir detay paylaşılmadı ancak ReadWrite'ı 2011 yılında 5 milyon dolara satın alan Say Media'nın son dönemde artan rekabetle birlikte blogun yönetiminde sorun yaşadığı belirtiliyor. Say Media son yatırım turunda 5 milyon dolar yatırım almıştı. O güne kadar toplam 100 milyon dolar yatırım alan Say Media için bu ciddi bir düşüşe işaret ediyordu. Bu yıl yeniden yapılanacağını ve dijital medya şirketinden bir teknoloji şirketi haline geleceğini söyleyen Say Media'nın ReadWrite'ı bu kapsamda elden çıkarmış olması mümkün.

readwriteweb

2003 yılında kurulan ve bir dönem komünitesinin yakından takip ettiği bloglardan biri olan ReadWrite'ın bir süre bağımsız olarak yayınına devam edeceği belirtiliyor. Ancak giyilebilir teknolojilere odaklı Wearable World'un, ReadWrite'ı cihazlar, nesnelerin interneti ve elbette giyilebilir teknolojiler gibi konulara ağırlık veren bir blog haline getirmesi de büyük olasılık.

Konuyla ilgili taraflardan bir açıklama henüz gelmedi, güncellemeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.