BUBA ve Garanti Bankası ortaklığıyla kurulan hızlandırma programı GarantiPartners tüm sektörlere açık
Yatırım

BUBA ve Garanti Bankası ortaklığıyla kurulan hızlandırma programı GarantiPartners tüm sektörlere açık

Girişimciler için yeni bir hızlandırma programı GarantiPartners, bugün faaliyete başladı. Boğaziçi Üniversitesi Melek Yatırım Platformu (BUBA) ve Garanti Bankası ortaklığıyla kurulan GarantiPartners, "her ölçekten ve sektörden erken aşama girişimleri, KOBİ’leri ve büyüyen girişimleri" destekliyor.

Garantiparners.com üzerinden girişimcilere ulaşan platform, Garanti Bankası'nın Türkiye'deki erişimiyle BUBA'nın girişimcilik alanındaki bilgi birikimini birleştiriyor. Halihazırda girişimcilere özel farklı hizmet ve ürünler sunan Garanti Bankası'nın bu imkanları da Türkiye genelindeki girişimcilere açılıyor.

Girişimcilerin ihtiyaç duydukları tüm alanlarda desteklenmesini amaçlayan GarantiPartners'ın, Ar-Ge'den, ürün lansmanından önce test ve geri bildirime; pazarlamadan mentorluk ve avantajlı koşullarda bankacılık hizmetlerine kadar geniş bir hizmeti kapsamı var. Programa başvuracak girişimler için erken aşama girişimler ve KOBİ’ler/büyüyen girişimler olmak üzere iki farklı yol izleniyor.  Örneğin programa kabul edilen erken aşama girişimler, kuluçka merkezinden destek aldıkları bir yıl boyunca Garanti İlk Adım Paketi ile bankacılık hizmetlerinden ücretsiz faydalanabiliyor.

Program, büyüyen yani ticari faaliyetlerine 12 aydan uzun süredir devam eden girişimlere, operasyonel iyileştirmeler yapmaları ve stratejik pazarlama desteği almalarını da sağlıyor. Şirketleşen ve iş planı onaylanan bu girişimler Garanti Bankası'nda 24 ay vadeyle 50 bin liraya kadar masrafsız kredi alabiliyor. Kredi faizlerinin yarısı banka tarafından ödeniyor.

GarantiPartners, İstanbul'daki girişimcilerle bankanın merkez ofisinde buluşuyor, İstanbul dışındaki girişimcilere ise video konferanslarla ulaşıyor. Program süresince ortak çalışmalar uzaktan da yürütülebiliyor.

Programla ilgili daha detaylı bilgi için GarantiPartners linkini takip edebilirsiniz.

Yorumlar (6)
 1. Son Bir Umut Son Bir Umut

  Hayırlı olsun diyecektim ama görünüşe göre daha başlayamamışlar :) Siteye ulaşılamıyor.

  1. Ali Bayram Ali Bayram

   Site şimdi aktif ve girişim fikirleri için kayıt yaptırabiliyorsunuz.

 2. Ali Kara Ali Kara

  etohum, girişim fabrikası, teb girişimevi vb. varken tutmaz

  :P Ekosistemin gelişmesi, yeni finansman kaynakları sektörü geliştirecektir.

  1. Ali Bayram Ali Bayram

   Tam tersine, GarantiPartners hızlı ve etkili. E-tohum işi fazla uzatırken, GarantiPartners girişim fikirlerinize üç işgünü içinde yanıt veriyor. Bu çok önemli, çünkü diğer birçoğu için aylarca beklemeniz gerekir. Uzayan zaman içinde fikrinizin benzeri çıkabilir veya motivasyonunuzu kaybedebilirsiniz.

 3. Ruzzgar Ruzzgar

  Güzel bir şeye benziyor. Projem için başvuruda bulunacağım

 4. Ali Bayram Ali Bayram

  Girişim fikri olan arkadaşlar, birçoğunuzun bu yolda ciddi engel ve zorluklarla karşılaştığını gözlüyorum. Facebook, twitter veya başka bir platformda birlik oluşturup bu konuda deneyimlerimizi paylaşmaya ne dersiniz? Birlikten güç doğar.