Beyonce'den vegan yemek sipariş servisi girişimi: 22 Days Nutrition

Beyonce'nin meşhur vegan diyetini uyarlamayı oldukça kolay hale getiren yeni girişimi 22 Days Nutrition bugün duyuruldu.
Beyonce'den vegan yemek sipariş servisi girişimi: 22 Days Nutrition

2days beyonceBeyonce'nin meşhur vegan diyetini uyarlamayı oldukça kolay hale getiren yeni girişimi 22 Days Nutrition bugün duyuruldu. On parmağında on marifet sanatçının, antrenörü Marco Borges tarafından kurulan 22 Daysa Nutrition, eve teslim bir vegan yemek sipariş girişimi.

22 gün süresince yalnızca bitkisel kaynaklardan beslenmeyi ön gören 22 Gün diyetini, 2013 yılında eşi Jay Z ile birlikte deneyen Beyonce o günden bugüne bitki ağırlıklı beslenmeye dikkat ettiğini her fırsatta dile getiriyordu. Bir alışkanlığı değiştirmenin 21 gün sürdüğü gerçeğinden yola çıkan diyet, 22 Days Nutrition girişiminin de temel felsefesini oluşturuyor.

Halihazırda bir vegan olan Marco Borges'in yemeklerini beğenerek yiyen yakın çevresindeki insanların talepleri üzerine ortaya çıkan girişim, bitki kaynaklı beslenmek isteyen herkesi hedefliyor ve 22 Gün diyetini uyarlamayı da kolaylaştırıyor. 22 Days Nutritition 'da üç farklı paket halinde sunulan eve teslim vegan yemeklerin fiyatları 10 ila 17 dolar arasında değişiyor. Yemekler yüzde 100 organik, GDO'suz, glutensiz ve tamamen bitkisel içeriklerle hazırlanıyor.

beyonce vegan

Açıklamasında bu diyet programına başladığı için Marco'ya minnettar olduğunu söyleyen Beyonce, "Ben yaptıysam herkes yapabilir" diyor. Girişimin amacı ise herkesi vegan yapmaktan öte, insanlara sağlıklı yemek seçimleri yapmayı öğretmek. Sanıyoruz buna ihtiyacı olmayan çok az kişi vardır.

Marco Borges'in de adını 22 Gün diyetiyle daha çok duyacağız gibi görünüyor. Ünlü antrenörün, The 22 Day Revolution: The Plant-Based Program That Will Transform Your Body, Reset Your Habits And Change Your Life adlı kitabı Nisan 2015'te raflarda olacak.

Beyonce, tüm marifetleriyle birlikte dünyanın en başarılı kadın girişimcilerinden biri olarak gösteriliyor. Beyonce, son olarak moda dikeyinde e-ticaret girişimi shop.beyonce.com'u 2012 yılında hayata geçirmişti.

Türkiye'de de kalabalık hayran kitlesine sahip kadın sanatçıların, girişimci olduğunu görmek, rol modeli oluşturulmasına da yardımcı olabilir. Benzer bir girişim için aklıma gelen ilk isimse Hande Yener... Siz ne önerirsiniz?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.