Duolingo yeni ücretsiz platformuyla okullara geliyor

Duolingo yeni ücretsiz platformuyla okullara geliyor

Dil öğrenimi alanında çığır açan uygulamalardan biri olan Duolingo, okullara özel kullanımı için yeni bir platform açtı. Duolingo for Schools adındaki yeni platform, ücretsiz olarak sunuluyor ve Türkçe dahil olmak üzere Duolingo'nun erişilebilir olduğu bütün dillerde kullanılabiliyor.

Halihazırda öğrenci ve öğretmenlerin yoğun ilgi gösterdiği uygulama, Duolingo for Schools platformuyla bu kullanımını düzenli ve resmi bir hale getiriyor. İngilizce öğretmenleri için geliştirilen platform, öğretmenlerin sınıflarındaki öğrencilerin Duolingo uygulamasındaki performanslarını teker teker takip etmesini, aldıkları derslerle ilgili raporlar görmesini sağlıyor.

Duolingo uygulaması gibi, öncelikle dünyanın az gelişmiş bölgelerini hedefleyen Duolingo for Schools, özellikle kalabalık dersliklerdeki öğrencilerin daha yakından takip edilmesini ve İngilizce bilgisi yeterli düzeyde olmayan öğretmenlerin desteklenmesini sağlayabilir.

Açılım, dünya çapında 60 milyon kayıtlı üyesi ve 20 milyon aktif kullanıcısı olan Duolingo'nun yeni nesil dil eğitiminde ana kaynaklardan biri haline gelmesi yönünde de önemli bir adım.

Duolingo for Schools'u incelemek için tıklayın.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.