Stackify.io: Yazılımcılar ve tasarımcılar favori ürünlerini listeliyor

Stackify.io: Yazılımcılar ve tasarımcılar favori ürünlerini listeliyor

İnternette araştırma yapma ve içerikleri sınıflandırma işi topluluk odaklı girişimlerle kolaylaşıyor. Stackify.io yazılımcılara ve tasarımcılara günlük iş hayatlarında kullandıkları programları listelemeleri için güzel bir ortam sağlıyor.

Geçtiğimiz hafta tanıttığım ZEEF'in dikeyi gibi düşünebileceğimiz Stackify, yazılımcı, tasarımcı ve girişimcilerin kullandıkları programları ve araçları birbirleriyle paylaşmasını istiyor. Bu üretken kitlenin etkinlikler dışında da fikir alışveriş yapabilmesini mümkün kılıyor.

Stackify üyeleri, kullandıkları programları seçerek profillerini oluşturabiliyor, hazırlanmış program listelerini takip ederek yeni programlar keşfedebiliyor ve kendileri ile ortak program tercihleri olan kişilerle bağlantı kurabiliyor.

stackify yazilimci tasarimci araclari 2

Önce büyü, sonra kazan

Hedef kitlesine fiziksel ve dijital ortamlarda temas ederek büyümeye çalışan girişim şu anda üye sayısını artırmaya odaklannmış durumda. Dolayısıyla gelir modellerini beklemeye almış durumda. Bu sürecin değişmesi içinse bir yatırım desteği işe yarar gibi görünüyor.

Stackify'ın uzun vadeli hedefi, yazılımcı ve tasarımcıların profesyonel işleryle ilgili yeni programları kolayca keşfedebilecekleri, kullandıkları programları bir nevi portfolyo niteliğinde sergileyebilecekleri bir platform olmak. Bunu da başarabilecek bir potansiyele sahip.

stackify yazilimci tasarimci araclari 3

Dünyadaki benzer örnekleri olan bu girişimin önemli bir tarafı da Türkiye'den çıkmış olması. Tolga Akyüz'ün kurucusu olduğu Stackify, tamamen küresel bir büyüme hedefiyle hareket ediyor ve sizlerin de desteğini bekliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.