Stackify.io: Yazılımcılar ve tasarımcılar favori ürünlerini listeliyor
Girişim

Stackify.io: Yazılımcılar ve tasarımcılar favori ürünlerini listeliyor

İnternette araştırma yapma ve içerikleri sınıflandırma işi topluluk odaklı girişimlerle kolaylaşıyor. Stackify.io yazılımcılara ve tasarımcılara günlük iş hayatlarında kullandıkları programları listelemeleri için güzel bir ortam sağlıyor.

Geçtiğimiz hafta tanıttığım ZEEF'in dikeyi gibi düşünebileceğimiz Stackify, yazılımcı, tasarımcı ve girişimcilerin kullandıkları programları ve araçları birbirleriyle paylaşmasını istiyor. Bu üretken kitlenin etkinlikler dışında da fikir alışveriş yapabilmesini mümkün kılıyor.

Stackify üyeleri, kullandıkları programları seçerek profillerini oluşturabiliyor, hazırlanmış program listelerini takip ederek yeni programlar keşfedebiliyor ve kendileri ile ortak program tercihleri olan kişilerle bağlantı kurabiliyor.

stackify yazilimci tasarimci araclari 2

Önce büyü, sonra kazan

Hedef kitlesine fiziksel ve dijital ortamlarda temas ederek büyümeye çalışan girişim şu anda üye sayısını artırmaya odaklannmış durumda. Dolayısıyla gelir modellerini beklemeye almış durumda. Bu sürecin değişmesi içinse bir yatırım desteği işe yarar gibi görünüyor.

Stackify'ın uzun vadeli hedefi, yazılımcı ve tasarımcıların profesyonel işleryle ilgili yeni programları kolayca keşfedebilecekleri, kullandıkları programları bir nevi portfolyo niteliğinde sergileyebilecekleri bir platform olmak. Bunu da başarabilecek bir potansiyele sahip.

stackify yazilimci tasarimci araclari 3

Dünyadaki benzer örnekleri olan bu girişimin önemli bir tarafı da Türkiye'den çıkmış olması. Tolga Akyüz'ün kurucusu olduğu Stackify, tamamen küresel bir büyüme hedefiyle hareket ediyor ve sizlerin de desteğini bekliyor.

Yorumlar (8)
 1. Deneyemedim çünkü deneme seviyesine gelemedim. Github ile bağlanmayı denedim ama http://stackify.io/500?code=xxx sayfasını geçemiyorum email ile katılamadım linki var ama henüz çalışmıyormuş. Peki linki neden var o zaman bu da ayrı bir soru. Neyse denemek isterdim tüm yerli girişimlere global pazarda destek verilmesinden yanayım ama girişim büyüdüğünde global pazarda yer bulduğunda hemen Amerikalaşıyor yerliliği yok olu veriyor. Bu da ayrı bir konu.

  1. Tolga Akyuz Tolga Akyuz

   Merhaba Mecnun, bahsetmiş olduğun problem giderilmiştir. Geri bildirimin için teşekkürler.

 2. Gayet başarılı. Güzel bir "Top list" olsa fena olmazdı. Bir de Hesap Silme linkini göremedim.

  1. Tolga Akyuz Tolga Akyuz

   Merhaba Ali, teşekkürler öncelikle. Çok yakında değişik konularda 'Official Stack'ler ekleyeceğiz. Bu stacklerin içeriklerini sektörden uzman arkadaşlarla birlikte hazırlıyoruz. Duyurusunu mutlaka yaparız. Üyelik silme seçeneğini de ekibimiz listesine aldı, en kısa sürede ekleyeceğiz. Tekrardan teşekkürler.

 3. Tolga Akyuz Tolga Akyuz

  Merhaba Ali, öncelikle teşekkürler. Çok yakında çeşitlik konular ile ilgili 'Official Stack'ler ekleyeceğiz. Bu Stack'lerin içerikleri ile ilgili sektörden uzman arkadaşlarla çalışıyoruz. Duyurusunu mutlaka yapıyor oluruz. Hesap silme seçeneğini ekibimiz listesine ekledi, en kısa sürede eklemiş olacağız. Tekrardan teşekkürler.

 4. Ali Köprülü Ali Köprülü

  Biraz daha görsel katılırsa iyi olur diye düşünüyorum. Programların yanında Logo yada Simgeleyen bir resim olabilir daha dikkat çekici olacaktır.

 5. Ahmet Akdel (@ahmetakdel) Ahmet Akdel (@ahmetakdel)

  pcde kullanıcı deneyimi açısından gayet başarılı buldum anroid veya ios uygulaması da çıkarsa daha iyi olur. başarılar yolunuz açık olsun inşallah tolga bey..

 6. Başarılarınızın devamını dilerim. Güzel ve seviyeli bir çalışma. İlgi alanım C++, sitede ne yapabilirim?