Lamborghini marka 6 bin dolarlık akıllı telefon: 88 Tauri

Lüks pazara odaklanmış olan ve fiyatları el yakan cinsten olan akıllı telefonların sayısı ve modelleri de artmaya devam ediyor. Bu pazarın ilk akla gelen ismi Vertu fakat onlar da bu pazarda yalnız ve rakipsiz değiller.
Lamborghini marka 6 bin dolarlık akıllı telefon: 88 Tauri

88 TauriLüks pazara odaklanmış olan ve fiyatları el yakan cinsten olan akıllı telefonların sayısı ve modelleri de artmaya devam ediyor. Bu pazarın ilk akla gelen ismi Vertu fakat onlar da bu pazarda yalnız ve rakipsiz değiller.

Lamborghini  markasının kurucusu sayılan Ferruccio Lamborghini'nin oğlu Tonino Lamborghini'nin kurduğu şirket, mobil alanda da faaliyet gösteriyor. Otomobil markası olan Lamborghini ile bağı olmasa da, 88 Tauri üstünde aileye ait Lamborghini adını kullanıyor ve şirketin marka değerini arkasına alıyor.

88 Tauri modeli telefonla ilgili belki de söylenmesi gereken ilk şey, bu telefonun fiyatının 6000 dolar olması. Lamborghini 88 Tauri, farklı görünümü ile de dikkat çekiyor. Kısacası tasarımsal açıdan, alışılagelmiş akıllı telefon modellerinin biraz dışında ve tarzıyla dikkatleri üzerine çekmeyi kesinlikle başarıyor.

Android işletim sistemli olan 88 Tauri, 1920x1080 çözünürlüğünü destekleyen 5 inç boyutunda bir ekrana sahip. İşlemci olarak 2.3GHz'lik dört çekirdekli Qualcomm 801 kullanan telefon 3 GB RAM'e sahip. Lamborghini  88 Tauri'nin kapasitesi ise 32 GB.

88-tauri-lambo

Lamborghini 88 Tauri'nin sunduğu bu özellikleri piyasada 500 dolar civarında satılan bir telefon da aynen sunuyor. Fakat biraz 88 Tauri'nin de farklarından bahsedelim. Aynı zamanda telefonun bu kadar pahalı yapan şeylerden biri dış görünüşü. 88 Tauri, gerçek deriden yapılma arka yüze sahip. Bununla birlikte telefonun yan ve arka yüzeyine konumlandırılan çelikten yapılmış olan levhalar mevcut. 88 Tauri'yi pahalı yapan bir başka özellik ise bu telefondan dünya üzerinde sadece 1947 adet üretilecek olması. Bu üretim sayısının sebebinin ise Tonino Lamborghini'nin 1947 doğumlu olmasından kaynaklandığını belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.